Як розрахувати кількість плитки для підлоги

Закупівля матеріалів під час ремонту вимагає певних знань. Наприклад, розрахунок плитки на підлогу вимагає знань про те, як вважається площа приміщення і найпростіших геометричних фігур. Складного в цьому нічого немає. Для того щоб визначити необхідну кількість кахлю або керамограніта, потрібна буде рулетка і калькулятор, а решту ми пояснимо.

Зміст статті

  • 1 Як порахувати, скільки плитки потрібно на підлогу
  • 2 Розрахунок кількості плитки по площі
    • 2.1 Вважаємо кількість штук
    • 2.2 Розрахунок плитки на підлогу з кількістю фрагментів підрізаних

Як порахувати, скільки плитки потрібно на підлогу

Перед тим як визначитися з точною кількістю підлогової плитки, вам треба вирішити, по всій площі приміщення вона буде укладена. Наприклад, у ванних кімнатах, іноді під ванною або душовою кабіною плитку не укладають. Зате нею можуть обкладати борту того ж душового піддона. Прийнявши рішення щодо того, на якій площі плитка буде укладена, треба вибрати тип розкладки.

kak rasschitat kolichestvo napolnojj plitki Як розрахувати кількість плитки для підлогиОсновні малюнки укладання плитки на підлогу

Якщо бюджет обмежений, варто вибрати пряму розкладку. На неї потрібно менше всього матеріалу. Трохи більше йде на прямий зі зміщенням. Тут залежить від геометрії приміщення і самої плитки, але «перевитрата» зазвичай невеликий. Інші схеми не настільки економічні. Найбільший витрата при діагональному укладанні, але він дозволяє приховати недоліки геометрії.

Розрахунок кількості плитки по площі

Найпростіший метод — розрахунок плитки на підлогу на площі. Ви вже визначилися з тим, де і як буде укладатися покриття. Значить, ви знаєте розміри майданчика під обробку і можна порахувати площа, яку вона займає. Для цього перемножуємо ширину і довжину площадки (розміри беремо в метрах). Скажімо, майданчик має розміри 2,5 м на 1,75 м. Перемножимо, отримаємо площа: 4,9 м2 — майже п’ять квадратних метрів. Найчастіше плитка продається теж на квадратні метри, так що ніякої складності — вам потрібно 5 квадратів кахлю.

Якщо ви вирішили під ванною або душовою кабіною чистову обробку не робити, треба із загальної площі відняти площу, яку вони займають. Для прямокутних фігур все так само — вимірюємо довжину і ширину (у метрах), і перемножуємо. Наприклад, ванна має довжину 1,75 м і ширину 0,8 м (80 см). Отримуємо що вона займає 1,75*0,8 = 1,4 квадратних метра. Від загальної площі санвузла віднімаємо це значення, і далі в розрахунках враховуємо тільки ту частину, де кахель буде використаний.

kak rasschitat kolichestvo napolnojj plitki1 Як розрахувати кількість плитки для підлогиПри одній і тій же площі, кількість плитки залежить від способу розкладки

Дуже часто, фрагменти прилеглі до стін, вимагають підрізування. Це означає, що може знадобитися більше керамічної плитки ніж ми розрахували. Запас визначають складністю розкладки. Для прямої розкладки беруть запас 5-10%, для складніших — 10-20%. При розбіжності розмірів і несиметричності малюнка на плитці, перевитрата може бути до 30%. В описаному випадку, наприклад, при прямій розкладці можна брати 6 квадратів. Швидше за все, кілька штук залишиться, але наявність запасу на випадок пошкодження все одно необхідно.

Щоб порахувати окремо кількість штук цілих плиток і скільки треба для підрізування, будуть потрібні додаткові розрахунки.

Вважаємо кількість штук

Якщо плитка продається поштучно (є і такі колекції), можна визначити необхідну кількість шляхом нескладних розрахунків. Для цього треба знати розміри кахлю. Нехай, ми плануємо укладати фрагменти розміром 24*18 див. Якщо перевести розміри в метри, отримаємо 0,24*0,18 м. Далі знову перемножуємо ці цифри — отримаємо площу однієї плитки: 0,0432 м2. Тут бажано цифри не округляти. Якщо їх занадто багато, залишити хоча б чотири знака після коми, інакше розрахунки будуть дуже неточними.

kak rasschitat kolichestvo napolnojj plitki2 Як розрахувати кількість плитки для підлогиЯк розрахувати плитку на підлогу при складній укладанні? Найпростіший варіант — по площі

Тепер визначаємо кількість штук, яке нам знадобиться для укладання на 4,9 квадратних метра. Для цього ділимо площа укладання на площу однієї плитки: 4,9 / 0,0432 = 113,4 штуки, а точніше — 114 штук. Але це, знову-таки, без урахування того, що потрібно підрізка. Для того щоб розрахувати кількість цілих і підрізають, треба буде рахувати по-іншому.

Розрахунок плитки на підлогу з кількістю фрагментів підрізаних

Потрібні будуть розміри майданчика і розміри самого кахлю. У нашому прикладі це 2,5 м*1,75 м і 24 см*18 див. Треба порахувати, скільки цілих штук вміщується по ширині і довжині приміщення. Для цього довжину приміщення ділимо на довжину плитки, ширину — на ширину.

kak rasschitat kolichestvo napolnojj plitki3 Як розрахувати кількість плитки для підлогиРозрахунок плитки на підлогу на площі, пряма розкладка

Отже:

  • У довжину лягає 250 см / 24 см = 10 штук і шматок. Тобто, в довжину поміщається 10 цілих і шматок від одинадцятої. На кожен ряд потрібно буде 11 штук.
  • Визначаємо кількість рядів: 175 см / 18 см = 9 повних рядів і десятий з підрізаних.

Тепер можна порахувати, що буде потрібно цілих 90 штук (10 штук в довжину на 9 рядів). Підрізаних — 11 в довжину (10+1) + 9 на кожен ряд. Отже, обрізати треба буде 20 плиток кахлю.

Так як підрізані плитки в нашому випадку мають ширину менше половини, можна заощадити. Якщо плитка однотонна або з симетричним малюнком, можна з однією «викроїти» два шматки. Але тільки за умови, що матеріал якісний і добре ріжеться.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради