Хто не чув про томаті Інтуїція? Опис, характеристика, фото — все знайдеться тут!

Багато воліють не ризикувати і на улюблені помідорні грядки висаджувати тільки перевірені часом сорти. Багато в чому це правильне рішення! На порядку денному — томат Інтуїція. Вже майже 20 років цей гібрид продовжують активно вирощувати на присадибних ділянках. Ну, чим не доказ його профпридатності? Однак перш ніж бігти за насінням, непогано б вивчити його опис та характеристики.

kto ne slyshal o tomate intuiciya opisanie, kharakteristika, foto  vse najjdetsya zdes 125 Хто не чув про томаті Інтуїція? Опис, характеристика, фото — все знайдеться тут!

Опис сорту

Томат Інтуїція F1 — середнього терміну дозрівання: проходить 120-125 днів від сходів і починають достигати перші плоди. Дуже урожайний гібрид для теплиць! При належному дотриманні умов вирощування, можна зібрати до 5 кг з кожного куща. А з 1 кг/м2 — близько 30 кг! В середньому врожайність у Інтуїції — 20-22 кг

Листя томату звичайні: темно-зелені, не глянцеві, середньої величини з невеликим ступенем рассеченности. Квітки прості, компактної структури, що складаються в довгу кисть, у кожній з яких зав’язується до 10 плодів. Суцвіття утворюється над 8 листом, а потім через кожні 3.

Кущі дуже високі, індетермінантного типу, виростає до 1,8-2 м, а іноді до 2,6 м. В обов’язковому порядку підв’язуються до кілочків або шпалері.

Томати округлої форми, абсолютно гладкі, в дозрілому вигляді червоні, дуже щільні невеликого розміру — вагою до 80-120 р. Особливість сорту в тому, що плоди не дрібнішають з часом. Слабовираженний смак, проте якщо дати їм дозріти на кущі, стають більш соковитими і ароматними.

Увага! Завдяки своїй щільності, помідорчики ідеальні для консервації як в цілому вигляді, так і шматочками.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-ранній Индетер-минантный Консервний Для теплиць 80-120 До 30 Червоний Округлий, гладкий, щільний

Переваги і недоліки

Цей гібрид не даремно здобув добру славу серед досвідчених городників. Він володіє цілим рядом переваг:

 • Хороша стійкість до фузаріозу та тютюнової мозаїки. Що особливо важливе умовах вирощування в теплиці.
 • Форма помідорів просто ідеально гладка і кругла — для банки відмінно!
 • Томати не розтріскуються ні на кущі, ні в банку.
 • Довго не в’януть і не псуються, не мнуться при транспортуванні.
 • З-за своєї щільності і дружного дозрівання томати можна збирати відразу китицями.
 • Така висока врожайність — досить рідкісне явище, проте важлива умова — хороший догляд.
 • Плодоносить довго, до кінця жовтня.
 • Однак є й ложка дьогтю в цій тарілці меду, а значить, недоліки у томата теж є:

 • Смак томату трав’янистий, мало солодощі, ні аромату, дуже щільна шкірка, для використання в свіжому вигляді не годиться.
 • Підходить тільки для теплиць: не дає такої великої кількості помідорів у відкритому грунті.
 • kto ne slyshal o tomate intuiciya opisanie, kharakteristika, foto  vse najjdetsya zdes 126 Хто не чув про томаті Інтуїція? Опис, характеристика, фото — все знайдеться тут!

  Особливості агротехніки

  Садити на розсаду томат Інтуїція потрібно за 60 днів до пересадки в грунт (у лютому-на початку березня). Рекомендується досвечивание, щоб сіянці не переростали. За тиждень до висадки розсаду потрібно підгодувати комплексним добривом для томатів.

  По досягненні 50-55 днів розсаду висаджують у теплиці за схемою 40х60, з тим розрахунком, щоб на 1 м2 зростала не більше 4х кущів. При посадці в грунт вноситься по 1 ст. л. суперфосфату і сульфату калію. Через два тижні необхідна підгодівля сульфатом магнію, а потім кожні 10 днів — внесення комплексного добрива. Томати формують у 1-2 стебла (для чого залишають перший пасинок), інші пасинки видаляються. А в кінці періоду вегетації потрібно прищипнути точку росту.

  Відгуки

  Томат Інтуїція існує з 1998 року! За цей час у нього з’явилася маса шанувальників, які залишають самі захоплені відгуки:

  • Олена. Вирощую Інтуїцію вже шість років, плодів просто море. А ще помітила, що цей сорт не уражається хворобами. У теплиці всі рослини обробляю фунгіцидами, але до осені у багатьох все одно починають жовтіти листя, а от Інтуїція жодного разу не захворіла! Томати зберігаються дуже довго, останні зняли в середині жовтня, а доїдали їх до грудня.
  • Антон. На смак, звичайно, ніякі, салат ці томати — ні в якому разі, туди треба сладенькие. А ось для банок Інтуїція — це знахідка! У гібрида відмінна характеристика. З чотирьох кущиків можна всі банки наповнити, томати щільні, не розтріскуються, відмінні просто.

  kto ne slyshal o tomate intuiciya opisanie, kharakteristika, foto  vse najjdetsya zdes 127 Хто не чув про томаті Інтуїція? Опис, характеристика, фото — все знайдеться тут!

  • Валентина. Вирощую ці томати на продаж — відлітають в момент, а деякі покупці потім тільки за ними і приходять. За 3 роки, що я їх вирощую, ще жодного разу не підвели мене. Урожай не менше 1-1,2 кг з куща, всі рівненькі, красиві, як з картинки!
  • Катерина. У томата хороша схожість насіння, з 15 штук в цьому році зійшли всі. А ще вони завжди відповідає фото і опису на пакетику. Дуже подобається сорт Інтуїція, вже 5 років купую. Всім раджу, хто займається консервацією.

  Отже, якщо ви шукаєте урожайний сорт, стійкий до хвороб, придатний тільки для вирощування в теплиці — ви його знайшли! Томат Інтуїція — самий підходящий для консервації, він настільки щільний, що хороший в банках навіть шматочками. Але головне, цей томат перевірений часом, досвідченими садівниками і проводиться виключно надійними компаніями!

  Томат Інтуїція: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради