Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019-2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

Добрий день, дорогі читачі! Сьогодні наша стаття буде присвячена садівникам. Особливо тим, хто любить квіти. А таких не мало. Адже не буває такого городу, який не був би прикрашений яскравими фарбами красивих рослин. А якщо при цьому вони ще й смачно пахнуть! На таку ділянку завжди падає погляд.

Зовсім недавно ви познайомилися з хитрощами вирощування цибулі Эксибишен. Поряд з таким можна садити петунію. Її сильний запах буде відлякувати цибульну муху. Ще я розповідав, як виростити розсаду перцю, томатів і баклажанів.

f1c9b7de8f8e9db74da2f83778b08146 Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019 2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

Ви напевно не раз помічали, як красиві квіти прикрашають ділянки. Вони також можуть рости і в горщиках. Можна придбати готову розсаду. Але найчастіше вона приживається не вся. Зовсім інша справа, коли спостерігаєш за невеликим рослиною, яке перетворюється в справжню красу. Таке хочеться пестити і леліяти.

Якщо все правильно робити, то вибаглива петунія порадує вас своїм цвітіння вже на початку літа. А так як вся ця краса досить довго цвіте, то ваш город буде довго залишатися красивим.

Як виростити розсаду петунії з насіння в домашніх умовах?

Перш ніж почати сіяти петунію, необхідно підготувати грунт. Для вирощування розсади підійде слабокисла або нейтральна землесуміш. Вона повинна бути насичена поживними речовинами, пухкої і добре утримувати воду, але при цьому сильно не намокати. Придбати таку можна в будь-якому спеціалізованому магазині.

c471168a1cb653ab709432afdad91655 Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019 2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

Землесуміш можна також приготувати самим. Для цього змішуємо дві частини перегною, дві частини дернової землю, одну частину піску і дві частини добре розклався торфу. Або частину піску, частина городньої грунту і дві частини торфу. Грунт перед використанням добре проливаємо міцним розчином марганцю.

Для посадки бажано використовувати ящик з дерева або пластику, висота бортів повинна бути близько 10 див. На дні тари повинні бути отвори для дренажу. Ємність обов’язково обробити розчином марганцівки, а потім обполіскуємо. На дно укладаємо шар дрібного керамзиту, а зверху підготовлений грунт. Земля не повинна доходити до країв близько 2 див.

Посів насіння проводять на вологий грунт. Зверху їх обприскують за допомогою пульверизатора. Не слід сіянці заглиблювати або присипати грунтом, навіть тонким шаром. Так як вони сходять лише за наявності світла. Ящик накривають склом або плівкою. Ємність прибирають в добре освітлене і тепле місце ( 22 – 25°С).

70f48f228609aeeb67e6f94815ab1feb Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019 2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

Коли з’являться сходи, їх потрібно буде провітрювати декілька разів на добу. Для цього укриття прибирається. Перший раз на 15 – 20 хвилин, потім на 40 і т. д. В цей же час знижується і температура повітря. Вдень вона повинна бути близько 20°С, а вночі до 16°С.

Перший час розсада росте дуже повільно, так як у них активно зростає коренева система. Якщо петунія посаджена дуже густо, то необхідно провести проріджування за допомогою пінцета. Покриття можна буде прибрати назовсім, коли рослини почнуть його торкатися. Але необхідно, щоб земля була вологою як раніше.

Петунії необхідна помірна вологість. Якщо грунт буде надто сирий, це призведе до появи гнилі і грибкових хвороб. Пересушування також призводить до загибелі. Для розсади бажаний крапельний поліп. Це можна зробити за допомогою шприца. Воду капають прямо під корінь рослини, але не потрапляйте на листя.

bff0fd37905397d20efaa9aab4e80cf4 Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019 2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

Вода повинна бути відстояною, без хлору. Вона може бути теплим або кімнатної температури. За кілька хвилин до поливу можна влити зовсім трохи лимонного соку.

Також петунії необхідно добриво. Але якщо для посіву використовувалася збагачена живильними речовинами землесуміш, то можна обійтися без нього. Але при використанні бідної грунту, підживлення обов’язкові.

В перші 14 діб після появи сходів необхідно проводити обприскування петунії слабеньким розчином марганцю. Коли у рослин почнуть рости 3 і 4 справжній листочок, то в землю потрібно внести розчин жовтого Кристалона (на 5 л води ? частина великої ложки). Підгодівлю проводять як по листю (тим більше, якщо розсади велика кількість), так і безпосередньо в грунт. Для підгодівлі по листу відмінно підходять такі добрива, як Унифлора мікро або Кристалон. Підросли сіянці потрібно підгодовувати 3 рази в 7 днів, при цьому рекомендується позакореневого і кореневої спосіб використовувати по черзі.

Хитрощі посіву насіння петунії:

Є способи посадки на розсаду петунії, які перевірені часом. Тоді виходять досить міцні сіянці. Вся справа в хитрощі, які допомагають збільшити відсоток схожості і запобігають поширенню хвороб. Процес вирощування рослини не складний, але є свої хитрощі, які легко реалізовуються в домашніх умовах.

 • Насіння сіються шляхом змішування з річковим піском. Ця хитрість допомагає розподілити насіння на поверхні грунту. Розташовують їх не глибоко (до 2 мм) і акуратно збризкують грунт з пульверизатора. Використовувати лійку не можна. Інакше відбудеться заглиблення насіння, що погано позначиться на схожості.

872893ae2e3c999c30fa80128931c784 Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019 2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

 • Насінина сіють за допомогою зубочисток, в касети. Ця хитрість добре використовується, коли садивного матеріалу небагато. Мокрій зубочисткою подцепляется насіння і струшується в грунт. Можна використовувати для допомоги ще й суху паличку.
 • Петунія сіється на тонкий шар чистого снігу. На білому грунті рівномірно розкладають насіння. Так їх добре буде видно. Коли сніг тане, то посадковий матеріал самостійно заглиблюється в грунт.

Думаю такі хитрощі допоможуть вам впоратися з дрібними насінням і ви отримаєте відмінну розсаду.

Коли сіяти петунію раннього цвітіння в 2019 році?

Для раннього цвітіння петунії, їх садять у вазони і кашпо на балконі або терасі в середині і наприкінці травня. На балконі температура повітря вище, ніж біля поверхні землі. Занести в будинок ємності з квітами або укрити при похолоданні простіше, ніж на грядці. Петунія не виносить мінусових температур! Рослина пошкоджується вже при -1 градус.

Садівники, які готують квіти на продаж, починають торгівлю з перших чисел травня. Значить, до посівам приступають не пізніше середини лютого, а то і в січні.

8d3dfcd4a6596ac924ad84a613a3cae5 Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019 2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

Важливо знати, що петунію можна і навіть потрібно висаджувати у відкритий грунт вже квітучою. Тому якщо на вулиці ще холодно, а квіти вже цвітуть, то для переживань немає приводу. Значить клумба у вас буде одразу кольором!

Терміни посіву петунії за місячним календарем 2019:

Досвідчені садівники прекрасно знають, що краще всього дотримуватися місячного календаря, коли робиш якісь маніпуляції з рослинами. Адже з давніх часів добре відомо, що місяць впливає на ріст і розвиток кореневої системи, а значить і зеленої частини квітки. Для посіву, пікіровки і посадки є спеціальні сприятливі дні, а також несприятливі.

Бажано враховувати фазу місяця, щоб петунія виходила міцною, здоровою і рясно квітучою.

Не менш важливі терміни посіву насіння і для примхливої петунії. Так як ці квіти також вирощується розсадним способом з-за розміру насіння і їх вимог до грунту. Посів насіння на розсаду петунії згідно з місячним календарем проводиться в ті ж дні, що відмінно підходять і для інших однорічних рослин.

6689f93f55d1cf855e92657160c0458a Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019 2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

Сприятливі дні в 2019 році:

 • у лютому — 1-3, 6-18, 20-28;
 • в березні— 1, 2, 5, 7-20, 22-29;
 • в квітні— 2-4, 6-18, 20-26, 29, 30;
 • у травні – 1-4, 6-18, 20-23, 26-31;
 • в червні– 1, 2, 4-16, 18, 19, 23-29.

Несприятливі дні в 2019 році:

 • у лютому — 4, 5, 19;
 • в березні— 3, 4, 6, 21, 30, 31;
 • в квітні— 1, 5, 19, 27, 28;
 • у травні – 5, 19, 24, 25;
 • у червні – 3, 17, 20-22, 30.

У сприятливі дні можна не лише сіяти, але й знижуватись, а також висаджувати у відкритий грунт.

Коли сіяти петунію на Уралі і в Сибіру?

Вибирати день для посіву потрібно, орієнтуючись на останні весняні заморозки. До висадки у відкритий грунт приступають тоді, коли грунт і повітря досить прогріються. На терміни посіву насіння впливає місце посадки петунії. Якщо квіти планується розміщувати на клумбах у відкритому грунті, висадку розсади проводять у першій половині червня.

4d276948e047e7439ea781be9a6c1463 Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019 2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

На Уралі і в Сибіру заморозки можуть траплятись до 15 червня. Теплолюбні квіти тут вирощують в горщиках і вазонах, щоб в разі похолодання, унести рослини в тепло. Насіння петунії для вирощування розсади, опускають в грунт в середині березня.

Якщо ж розсада буде посаджена на клумбах, то бажано висаджувати її у другій половині червня. Або на початку, але з використанням укривного матеріалу. Інакше ми взагалі не побачимо результати своїх праць.

Посів петунії в торф’яні таблетки:

Ви вирішили посадити петунію в торф’яні таблетки. Тоді варто зупиниться на діаметрі касети в 4 див. Також візьміть глибоку ємність, в якій розмістіть грунт в один ряд. Зверху на таблетки наливаємо воду і залишаємо на 30 хвилин. За цей час вони вберуть в себе всю вологу з тари і придбають форму діжок. Таким чином вони збільшаться у 8 разів. Якщо залишилася рідина, то її треба вилити.

Насіння петунії досить дрібні. Легко посіяти їх в таблетки можна за допомогою вологої зубочистки. Подцепляете маленькі насіння на кінчик і кладете в отвір, що знаходиться зверху таблетки. Потім посадковий матеріал злегка втисніть в грунт.

Тільки не прикапывайте насіння грунтом. Так вони загинє і не зійде. Проростання відбувається тільки на світлі.

bbcc5efb2b37b66e4cfe6d656c6daebf Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019 2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

Посадки накрийте харчової плівкою. Так ми створимо тепличні умови, а це сприяє швидкому проростанню. Ємність помістіть в тепле місце з великою кількістю сонячного світла. Температура всередині повинна бути 21 – 25 °с. Якщо зменшите, то зростання може зупиниться.

Коли сіяти петунію, щоб цвіла у травні?

Петунія теплолюбна, тому висаджувати у відкритий грунт можна тільки тоді, коли повністю минула загроза заморозків. Але не тільки від цього, але ще і від часу. Так що, коли сіяти квіти на розсаду в основному залежить від регіону. Так як в різних кліматичних зонах сприятливі дні для висадки у відкритий грунт будуть різними.

У південних регіонах можна практично в будь-який час сіяти. Але тоді великий вибір не дає визначитися з датою. Тому бажано робити це рано, наприклад в січні.

У Підмосков’ї і Черноземье можна сіяти в перших числах лютого. Хоча і посаджені в березні, можна отримати в травні міцні, квітучі рослини.

У Поволжі сіяти починають з середини лютого. Але висадження у відкритий ґрунт зазвичай роблять у кінці травня.

841419ce855ed86cb44d99e055fe3714 Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019 2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

На Уралі і в Сибіру петунію сіють в березні. Раніше не варто, так як рослини витягнуться у довжину через нестачу сонячного світла. Тому у відкритий грунт висаджують там не раніше червня.

Якщо квіти вирощуються на продаж, то петунію садять у теплиці починаючи з останніх чисел січня та на початку лютого.

Посіявши насіння в січні – лютому в північних і центральних регіонах необхідно обов’язково підсвічувати рослини фитолампами. Так як світловий день в ці місяці досить короткий, то петунія почне витягуватися, і стане виснаженою і кволою. Світловий день повинен бути не менше 12 – 14 годин. А посіявши насіння в березні, додаткове підсвічування не знадобиться зовсім. Але тоді цвітіння настане пізніше.

Відео про те, як посіяти насіння петунії в равлика:

Пропоную вашій увазі відео, в якому автор показує, як просто виростити розсаду. В ньому ви можете побачити самі. мені здався такий варіант дуже простим. Хоча я його не пробував. Але неодмінно це зроблю найближчим часом. Таким чином квіти займають дуже невеликий простір, що дозволить помістити поруч ще якісь рослини.

Переконалися, що це досить просто. Неодмінно спробуйте такий спосіб. Можливо ви будете користуватися тільки їм, так як сподобається вам більше.

Як правильно посадити петунію в кашпо?

Як правило петунію в кашпо висаджують вже готової розсадою. Тоді незабаром ви зможете спостерігати цвітіння. Але робити це потрібно тоді, коли впевнені, що більше не буде заморожуванням. Адже рослини досить примхливі, тому їм необхідна тепла погода.

Кількість висаджуються паростків в один горщик залежить від обсягу ємності. Необхідно достатньо поживних речовин кожній квітці. Інакше вони будуть розвиватися дуже повільно і цвітіння буде бідним. Якщо у вас кущові гібридні сорти, то їм потрібно до 2 л. на землі корінь. Каскадним і ампельним сортам від 3 до 5 л. на один кущ. Торнадо або Тайфун досить потужні, тому їм необхідно 15 л на одну рослину.

При посадці відстань між рослинами повинна бути не менше 20 див. Так вони не будуть заважати один одному.

bfb6582e799c2f08d9f7882b70f9c0e8 Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019 2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

Можна в одному кашпо розмістити кілька сортів і видів. Наприклад, часто петунію поміщають в один горщик разом з лобелією. Також відмінно виглядають посаджені між розсадою насіння аліссуму. Таким чином ми отримаємо цікаву квіткову композицію з декількох культур.

Розміщуємо петунію в підвісних кашпо на відкритому просторі, де велика кількість сонячного світла. Це може бути балкон або тераса. Також горщики можна розвісити на гілках дерев.

Коли сіяти ампельну петунію на розсаду?

Перш ніж сіяти насіння на розсаду, прорахуйте час пересадки у відкритий грунт. Приблизно це травень – червень. Також слід враховувати погодні умови. У кого-то в останньому місяці весни ще може лежати сніг. Тому якщо квіти на клумбі у відкритому грунті, бажано висаджувати її в червні, так як петунія не переносить зниження температури. В ящиках на балконах можна висаджувати вже на початку травня.

Ампельні сорти квітів більше підходять для підвісних кашпо і стаціонарних ваз. Такий сорт відрізняється від кущовий тим, що її звисаючі пагони, а не прямостоячі. Довжина їх може бути від 30 до 120 див. М’які і зелене листя з легким опушенням. На гілочках безліч квітів за формою нагадують дзвіночки.

Насіння петунії крупноквіткової сіють раніше інших сортів на два тижні. Це необхідно для того, щоб вони наростили каскадну масу.

93c4a0efa0fa738ca218ac0a9f9875e3 Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019 2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

Петунія, залежно від сорту, може зацвісти вже через 10 – 12 тижнів. Тому сіяти можна вже в лютому – березні. Якщо квіти будуть рости на балконі, то на початку травня вони займуть своє місце в кашпо. Тому відраховуємо три місяці, які знадобляться рослинам вирости і ще два тижні на проростання насіння. Ось і виходить, що вже в першу половину, а то й тиждень лютого необхідно проводити посів. Тоді в травні ми будемо спостерігати прекрасний квітка.

Посів насіння петунії у відкритий грунт:

Час підходить до пересадки, тому розсаду необхідно починати загартовувати. Хоча цим можна займатися майже відразу після пікіровки, до речі, як її робити розповім в одній з наступних статей. Приблизно за два тижні починаємо привчати квіти до вулиці. Спочатку рослини повинні побути на вулиці 5 – 10 хвилин, потім трохи довше. Так доводимо час доби, так як перед самою висадкою у відкритий грунт петунія повинна переночувати вдома. Тому, зважаючи на погодні умови, в другій половині травня – перша половина червня чудово підходять для пересадки на вулицю.

Намагайтеся для посадки вибрати добре освітлене місце. Грунт повинен бути суглинних і насичена поживними речовинами. Можна додати перегній або компост. Перекопайте і видаліть сміття і бур’янисту траву.

8b32ed04a11f318347c1015b7ff2fb0a Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019 2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

Висаджувати краще всього у вечірній час на заході або в похмуру погоду. Лунка повинна бути глибиною близько 10 див. Рассояние між ними залежить від сорту петунії. Дрібноквіткові – 18 – 20 див, крупноквіткові – 23 – 25 див, а між ампельних сортів має бути відстань 28 – 30 див. Розсада гарненько поливається і перевалюється разом з грунтом в лунки.

Посадки знову поливаємо. Зверху можна посипати перегноєм або торфом. Перші добу обов’язково притеняем петунію від прямих сонячний променів з допомогою навісу або картонних коробок.

dd8e3addc73c446bc8dab0c8d51fad6e Коли сіяти (садовити) петунію на розсаду в 2019 2020 році? Хитрощі посіву насіння петунії в домашніх умовах

Тепер ви знаєте, як виростити дуже красиві квіти для дачі та будинки. Думаю всі хто побачить ваші квіти, будуть тільки заздрити і захоплюватися. Адже не кожен знає, як отримати таку красу! А тепер я з вами прощаюся, до зустрічі!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!