Коли садити (сіяти) цибулю Эксибишен на розсаду в 2019 році? Вирощування цибулі з насіння

Всім привіт! Позаду довгі новорічні канікули, але багатьом це тільки в радість. Для кого-то починається свій відлік місяців або днів. Саме для них наша сьогоднішня стаття. Напевно ви вже зрозуміли, про кого йде мова? Звичайно ж це садівники-любителі. Саме вони чекають не дочекаються початку дачного сезону. Хтось вже відвідує насіннєві магазинчики, щоб зробити запас або доглядають щось новеньке для своїх дачних ділянок.

Допомогти вибрати насіння томатів, перцю або баклажанів допоможуть вам наші попередні статті, а також коли виробляти пікіровку помідор і догляд після неї. Тут же мова піде про луці Эксибишен. Як краще вирощувати в різних регіонах країни, щоб отримати прекрасний урожай вже в цьому році.

6901ec673f4e4a84b3988b6b05ee5a9f Коли садити (сіяти) цибулю Эксибишен на розсаду в 2019 році? Вирощування цибулі з насіння

Погодьтеся, що це досить дивно, посадити насіння і отримати величезну цибулину вже в цьому сезоні! Таке буває тільки в казках, але тільки не з цим сортом. Цей вид виведений в Голландії і має просто гігантські розміри. Деякі достиглі голівки можуть досягати 500 – 800 гр. Інші ж мають масу 180 – 500 гр. На смак солодкуватий, тому відмінно підійде для салатів.

Найпривабливіше, що при нарізці його масла не подразнюють слизові носа і очей. А значить не буде гірких сліз!

Думаю це цілком переконливий аргумент, щоб хоч раз виростити такий цибулька. Тому вирушаємо за насінням і приступаємо до справи.

Коли садити цибулю Эксибишен на розсаду в 2019 році за місячним календарем?

В давні часи наші предки придумали місячний календар, яким ми користуємося донині. Використовуючи його, можна отримати відмінний урожай. Тому давайте подивимося на фази місяця і розберемося в цієї нескладної процедури.

6d24c26d79b3823ffc3f1b478d63fe91 Коли садити (сіяти) цибулю Эксибишен на розсаду в 2019 році? Вирощування цибулі з насіння

На убуваючу місяць висаджують в основному картоплю, моркву, ріпу, вообщем ті культури, які ростуть в землі, так як весь сік прагне до коріння. До речі збирати врожай також найкраще в ці дні, щоб вони краще і довше зберігалися.

Визначити, зростаючу або убуваючу місяць зовсім не важко. Уявіть собі, що ви підставили паличку до кінця місяця (місяця) і вийшла буква р, Відповідно це зростаючий місяць, а якщо виходить буква у, значить щербатий.

Садівники – городники зі свого досвіду знають, що в повню й молодик, будь-які посадочні роботи не рекомендуються, так як рослини будуть дуже погано розвиватися, а то і взагалі рости. У ці дні грунт відпочиває. Займатися краще не посадочними роботами, а чим-небудь іншим.

Тепер розглянемо місячний календар, коли краще сіяти насіння на розсаду по місяцях. Найкраще цей сорт починати сіяти в лютому і до середини березня. Причому для Сибіру і Уралу, можна цим зайнятися вже в кінці лютого. У травні вже можна буде висадити у відкритий грунт.

a76f1cd941d33f2104cb6fefa7524a88 Коли садити (сіяти) цибулю Эксибишен на розсаду в 2019 році? Вирощування цибулі з насіння

Найбільш сприятливі дні:

Лютий – з 20 по 28;

Березень – 1,2, 5, з 22 по 29;

Квітень – з 2 по 4, з 20 по 26, 29, 30;

Травень – з 1 по 4, з 20 по 23, з 26 по 31.

Несприятливі:

Лютий – 4, 5 буде новолуння і сіяти не рекомендую. Повний місяць у цьому місяці 19 числа.

Березень– 3, 4, 30, 31, 6 – молодик і 21 – повня.

Квітень – 1, 27, 28. 5 – молодик і 19 – повня.

Травень – 24, 25, 5– молодик і 19 – повня.

Вибирайте будь-який зручний для вас день і приступайте до справи.

Як виростити цибулю з насіння (посів та догляд у відкритому грунті)

Эксибишен належить до того сорту, який дає урожай в тому ж сезоні, в якому посаджений. Його вирощують на ріпку з насіння або через розсаду. Якщо ви живете в регіоні з тривалим і теплим літом, то перший варіант вам підійде. Саме про нього я і буду розповідати.

a49716196104b33e37eaf31032262a6c Коли садити (сіяти) цибулю Эксибишен на розсаду в 2019 році? Вирощування цибулі з насіння

Хоча все одно який спосіб ви оберете, вам необхідно підготувати грунт. Для цього з осені подбайте про грядках. Їх вибирають в добре освітленому місці. Грунт повинна бути пухкої з нейтральною кислотністю і вологостійкими. Грунт може бути піщаним, так і супіщаним.

Для грядки відмінно підійде дернова земля, перегній і перепрілий коров’як. Все це перемішується за допомогою грабель.

Посів насіння проводять в квітні – травні, коли температура повітря близько 8 – 10°С. Сіянці укладають в борозенки на глибину не більше 1 см Засипають землею, а потім гарненько зрошують. Щоб отримати ріпку посів здійснюється рідше. А коли сходи підростуть, посадки проріджують. Також для зручності можна зробити насіннєву стрічку. Для цього на неширокі смужки туалетного паперу приклеюють саморобним клейстером кожне насіннячко. Дають клею висохнути і згортають в рулон.

Догляд за посадками повинен бути інтенсивним, не залежно від способу і часу посадки. Інакше хорошого врожаю можна і не дочекатися. Для цього обов’язково рыхлим міжряддя, боремося з бур’янами, хворобами і шкідниками. А щоб цибулини були величезними, їх необхідно регулярно поливати, особливо на початку росту і в період формування.

5fdcfedac1923bbdfaaab00107e0e8df Коли садити (сіяти) цибулю Эксибишен на розсаду в 2019 році? Вирощування цибулі з насіння

Підживлення сходів також обов’язкова. Спершу використовують азотні добрива, щоб наростити зелень, потім фосфорно-калійні. Зрошення рослин припиняють за 1 – 2 тижні до того моменту, коли потрібно буде прибирати цибулю з грядки. Тоді цибулини швидше дозріють і збільшиться їх лежкість.

Термін вирощування цибулі через розсаду в Сибіру

Зазвичай, щоб отримати головку ріпчастої, йде не один рік. Це досить довго. Але цибулю Эксибишен від посіву до сходів вилягання зелені дозріє за 130 днів. Тому його зазвичай вирощують через розсаду.

ecf0cc009b79929b5a824eab71a7623b Коли садити (сіяти) цибулю Эксибишен на розсаду в 2019 році? Вирощування цибулі з насіння

Терміни зазвичай залежать від кліматичних умов регіону. Наприклад на розсаду цибуля вирощується в Сибіру і на Уралі, так як літо в цих регіонах досить короткий. Тому вже в кінці лютого – початку березня варто розпочати посів.

Сіянці до висадки в грунт встигнуть зміцніти і загартуватися. Точну дату овочівника доведеться порахувати для свого регіону самостійно. Вона залежить від кліматичних умов. Щоб дізнатися термін посіву, необхідно знати приблизний час висадки рослини в грунт. Від нього відраховують термін розвитку розсади (45 – 60 днів) і час сходів насіння (10 – 14 днів). Так отримують термін посіву сіянців.

Коли і як сіяти цибулю Эксибишен, щоб у цьому ж році отримати урожай?

Не терпиться зібрати врожай? Тоді беріть саме цей сорт. Він неодмінно дозріє саме в тому році, в якому ви її посадіть. Він дозріває приблизно 4 місяці (130 днів). Тільки майте на увазі, що зберігається він недовго. Потім починає проростати. Але з-за розміру і смакових якостей його неодмінно слід вирощувати кожному садівникові.

70281a399b09e3020b77ddf10bd3bc20 Коли садити (сіяти) цибулю Эксибишен на розсаду в 2019 році? Вирощування цибулі з насіння

Як я вже писав вище, необхідно від передбачуваної дати посадки у відкритий грунт відрахувати термін дозрівання розсади (1,5 місяця) і всход насіння (2 тижні). Ви визначили приблизну дату посіву, так давайте приступимо до справи.

Для цього готують грунт. Звичайно можна придбати в спеціалізованому магазині або приготувати самим. Досить змішати землю з городу з компостом і дрібним вермікулітом.

Але таку суміш необхідно знезаразити за два тижні до посівів. Спочатку пролити її розчином марганцівки, а потім помістити в духовку або мікрохвильову піч і прогріти як слід. Потім просто накрити плівкою до застосування.

Для розсади вибирайте не дуже глибокі ящики, контейнери або касети з осередками. Їх також заздалегідь необхідно обробити розчином марганцю.

Якщо ви купуєте насіння в магазині, то зверніть увагу на термін придатності. У цибулі він невеликий. Такі, як правило, вже оброблені і не вимагають додаткової підготовки.

3d9919b541d0c3ccdaba82daa1f4bb17 Коли садити (сіяти) цибулю Эксибишен на розсаду в 2019 році? Вирощування цибулі з насіння

Самостійно зібрані та не оброблені насіння поміщають в спеціальний розчин (на 1 літр теплої води 1 г марганцівки) на 8 годин. Потім перекладають у марлевий мішечок і опускають у воду ще на 5 годин. Тепер прибрати в тепле темне місце на три доби. За цей час вони набухнуть і почнуть проростати.

Отже, вибрані ємності заповнили грунтом. Тепер зробимо в них борозенки глибиною 1 – 1,5 см. Насіння розподіляють у них на відстані близько 2 см. один від одного. Потім присипаються землею і обприскуються з пульверизатора.

Ємності обов’язково накривають склом або плівкою і забираються в тепле місце. Це дозволить створити відповідний мікроклімат та зберегти вологу.

Після появи сходів укриття знімаємо. Розсаду переставляємо на добре освітлюване місце, наприклад, підвіконня з південної сторони, лоджію. При нестачі світла використовується фитолампа. Температура змісту днем повинна дорівнювати 20-25 градусів, вночі — 10-15 градусів. Перепад температур загартує цибулю, роблячи його міцною. Для підросла розсади температура змісту днем знижується до 15-20 градусів.

8195d0403339657cdae9d39efc2017f8 Коли садити (сіяти) цибулю Эксибишен на розсаду в 2019 році? Вирощування цибулі з насіння

Полив повинен здійснюватися по мірі підсихання верхнього шару грунту. Але не слід пересушувати.Через 10 днів проводимо першу підгодівлю, а потім через кожні 15, мінеральними і органічними комплексами по черзі. Приблизно через 1,5 місяці пересаджуємо в грунт, як це зробити читаємо в розділі нижче.

Коли і як висаджувати розсаду у відкритий ґрунт?

Пересаджування розсади цибулі Эксибишен проводиться з квітня до середини травня (залежно від регіону і часу посіву). Від моменту схожості до висадки рослини в грунт має пройти 45-60 днів.

Але перед цим необхідно якісно підготувати землю. Грядки для посадки готують з осені. Вибирається добре освітлене місце з окультуреним землею.

9a7d50126587d9cff7707fb389f4c0c5 Коли садити (сіяти) цибулю Эксибишен на розсаду в 2019 році? Вирощування цибулі з насіння

Якщо в попередньому сезоні на грядці росли гарбузові, пасльонові, бобові або зернові культури, то це буде найбільш підходящим місцем для грядки. На місці моркви, цибулі, часнику, буряків, огірків і кукурудзи цибулю висаджувати не варто.

Під Эксибишен з осені вноситься органіка, фосфорно–калійні добрива, деревна зола. Земля перекопується на глибину лопати. Для посадки розсади на грядці робляться ямки або борозни. Міжряддя повинні бути близько 40 – 50 див. Щоб отримати великі цибулини, то на одному погонному метрі розташовують 3 рослини. На квадратному метрі розташовується не більше 6 штук.

Ємність з молодою рослиною поміщається у воду. Вимочування потрібно для видалення земляної грудки з коренів. Отримана розсада обрізують, залишаючи 10 сантиметрів зеленого пера і 5-6 сантиметрів коренів. Це сприяє стимуляції росту головок. Глибина ямок повинна бути дорівнює довжині коренів. Ямки поливаються водою. У них розкладається розсада і присипається землею. На грядці встановлюються дуги і натягується укривний матеріал. Прибрати парник можна буде через 2 тижня.

65f2f897f8c0d68e3d68c3fb0951cc1c Коли садити (сіяти) цибулю Эксибишен на розсаду в 2019 році? Вирощування цибулі з насіння

Сподіваюся ваш урожай буде просто чудовим. А воно саме так і буде. Так як ви тепер знаєте, коли і як це робити правильно. А також як за ним доглядати. Тому цибулю Эксибишен буде не тільки величезний, але і дуже смачним. А я з вами прощаюся, до зустрічі!

pinit fg en rect red 28 Коли садити (сіяти) цибулю Эксибишен на розсаду в 2019 році? Вирощування цибулі з насіння

Знайшли помилку? Виділіть текст мишкою і натисніть: ctrl + enter

Дякуємо!
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: