Яблунька Росії: рясний урожай при мінімальному догляді. Опис універсального томату і поради по культивації

Садівникам, які не мають часу і бажання занадто довго возитися на томатних грядках, слід звернути увагу на Яблуньку Росії. Культура відома більше 20 років і за весь час не втрачає популярності. Як доглядати за посадками і наскільки багатий збір можна дізнатися з опису.

yablonka rossii: obilnyjj urozhajj pri minimalnom ukhode opisanie universalnogo tomata i sovety po kultivacii34 Яблунька Росії: рясний урожай при мінімальному догляді. Опис універсального томату і поради по культивації

Опис сорту

Говорячи про невибагливості томату, селекціонери не жартують. Кущі не вимагають пасинкування, обходяться без опори і активно плодоносять у самих складних погодних умовах.

Загальна характеристика:

 • компактні томати не переростають позначку 1 м, частіше зупиняючись на 80 см;
 • облистяність стебла середня, пагони нагадують картопляні;
 • суцвіття 2 типів: проміжне або просте, починаються від 7-9 листків;
 • зав’язь рясна, гроздевого типу, по 5-6 помідорів на кисть.

Рада. Томат підходить для заготовок, можна вживати і без термообробки.

Плоди многосеменные, але міцні і соковиті. Колір рівномірний, поверхня гладка. Ребристість немає. Класичний трохи кислий смак.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий, 110 днів Детермінанти-нантный (80-100 см) Універсальний Для теплиць і відкритого грунту 80-150 На грядці від 5, в укритті до 6 Округлий, яскраво-червоного кольору. До 5 насіннєвих камер, відокремлені м’ясистими перегородками.

Переваги і недоліки, відгуки дачників

В першу чергу томат приваблює початківців городників простим відходом. Але крім самостійного зростання Яблунька Росії може порадувати фермерів і іншими достоїнствами:

 • Урожайність. Томати невеликого розміру, але кущі плодоносять дуже густо. На рослина може доводитися до 100 плодів.
 • Транспортабельність. Шкірка не відрізняється жорсткістю, однак при перевезеннях помідори зберігають форму і свіжість.
 • Лежкість. Зірвані томати можна перекладати в ящики, а для більш тривалого зберігання використовують льоху або верхні полиці холодильника.
 • Розтягнуте плодоношення дає можливість використовувати весь урожай.
 • Томат стійкий до перепадів від сухості до заливних дощів.
 • Несприйнятність до ряду поширених хвороб: фітофтори, альтернаріозу, фузаріозу.
 • Недоліків у сорту не виявлено, але деякі городники скаржаться на надмірну увагу до посадок з боку шкідників.

  Відгуки:

  • Висота кущів може перевищувати зазначену виробником. Іноді доводиться обламувати верхівки. Зав’язь тривала, до початку осені все ще є суцвіття і формуються томати (Олена р. Нижній Новгород).
  • Плоди рівні і маленькі, підходять навіть для 1 л банок. Придатні для соків, в салаті помітна кислинка (Віра, р. Орел).

  yablonka rossii: obilnyjj urozhajj pri minimalnom ukhode opisanie universalnogo tomata i sovety po kultivacii35 Яблунька Росії: рясний урожай при мінімальному догляді. Опис універсального томату і поради по культивації

  Особливості агротехніки

  Культивація томату доступна як недосвідченим городникам, так і людям, візитним сад виключно на вихідних. Основна робота спрямовується на грамотну висадку та підживлення рослин. З середини березня по травень триває розсадний період. Після культуру переміщують в грунт. Сорт не тепличний, але в північних регіонах без укриттів не обійтися.

  Увага! Вибираючи місце для грядок, необхідно віддати перевагу маловетреные ділянки, але з достатнім освітленням.

  Садити слід негусто, за 4 шт на м2. Небажано розмішати томати на місці вирощування інших пасльонових, так зростає загроза появи фітофторозу. Рекомендується використовувати ділянки, де раніше розташовувалися гарбузове грядки, моркву, цибулю і бобові.

  Для якісного росту потрібно двічі на тиждень обсипати коріння деревною золою, мульчування тирсою або перегноєм. Удобрювати комплексними сполуками. При відкритому вирощуванні можна не поливати рослини, поклавшись на дощі. Якщо грунт все ж починає пересихати, зволожують теплою водою і обов’язково розпушують. Томати необхідно вчасно збирати. Краще зняти недозрілий помідор і залишити на підвіконні, ніж чекати загнивання кисті.

  Яблунька Росії радує простотою вирощування і рясним урожаєм.

  Яблунька Росії: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради