Вибори президента США у 2020 році

 Вибори президента США у 2020 році

Вибори президента Сполучених штатів повинні відбутися 3 листопада 2020 року. Це будуть 59-е вибори в історії Америки. Вибори в Америці відбуваються зовсім в іншому порядку. Їх система не передбачає доступ до попередньої інформації про можливого переможця. Вся інформація у відкритому доступі – дані і партіях, в яких складаються кандидати.

Процедура виборів

Перед безпосередньою виборчої процедурою відбудеться серія попередніх виборів (праймеріз), які будуть проводитися протягом першої половини 2020 року. В результаті, від кожної партії має бути обраний свій кандидат з усіх, хто балотувався. З’їзд Демократичної фракції США відбудеться з 13 по 16 липня майбутнього року. Республіканський національний з’їзд запланований на 24-27 серпня, а лібертаріанський – на 22-25 травня.

Наступним етапом стане проведення дебатів, учасниками яких стануть партійні представники. Зазвичай в цій гонці беруть участь кандидати від Республіканської та Демократичної фракцій. Можливо так само участь членів інших партій. Дебати будуть проводитися до безпосередніх виборів.

– реклама –

3 листопада громадяни США підуть на вибори. Процедура виборів у США не передбачає вибір президента, а делегатів “Виборної Колегії”.

 Вибори президента США у 2020 році

За кожним окремим штатів закріплюється певна кількість кандидатів з кожної партії. Загальна їх кількість становить 538 опонентів. Після того, як американці проголосують за свого кандидата, проводиться загальний підрахунок. Учасниками засідання колегії стають делегати від тих партій, які отримали найбільшу кількість голосів. Наприклад, якщо більшість мешканців штату Огайо віддадуть свій голос на користь кандидатів від республіканської партії, то голоси кожного виборці підуть на користь Дональда Трампа.

Мінімальна кількість голосів для перемоги складе 270.

Колегія в сформованому складі обирає президента через 41 день після голосування, але інформація про переможця буде доступна раніше. Делегати віддають голос представникові від своєї партії, який був обраний в рамках праймеріз.

Віце-президент обирається переможцем особисто, тільки лібертаріанська партія обирає прем’єр-міністра з допомогою голосування.

Кандидати

За актуальною інформацією станом на 11 березня 2019 року, число претендентів становить 605 осіб:

  • 206 членів від Демократичної партії;
  • 78 представників від республіканців;
  • 20 кандидатів від ліберальної партії;
  • 12 представників зелених.

Кандидати від республіканців

Президент Дональд Трамп, який діє в даний час, є представником республіканців. Він планує залишитися на посаді президента на наступний термін.

Він подав заявку на участь відразу після своєї інавгурації і з тих пір проводить політичну агітацію.

 Вибори президента США у 2020 році

Швидше за все, Трамп буде обраний кандидатом від Республіканської партії. Але не всі члени партії підтримують його кандидатуру. У серпні 2017 року поширилися дані про те, що члени республіканської фракції здійснювали підготовку до “тіньової кампанії” проти чинного президента. Джон Маккейн, який тоді займав пост сенатора в штаті Арізона, заявив, що у Трампа занадто слабкий характер для посади президента.

Мало хто проявляє сміливість відкрито висловлювати невдоволення президентом. З урахуванням рейтингу серед представників республіканців, Трамп має 90 % голосів на свою користь, тому його шанси на перемогу в рамках праймеріз досить високі. У разі якого-небудь великого скандалу, який стане причиною економічної нестабільності в країні, статистика рейтингу може змінитися на користь іншого представника партії.

Противниками Трампа є три головних конкурента

Джон Кейсик

Після поразки на попередніх президентських виборах в 2016 році, він став відкрито критикувати Трампа. Кейсик подав свою кандидатуру і вважає себе гідним конкурентом Трампа.

Кейсик є противником абортів і прихильником низьких оподаткувань. Цей кандидат має консервативними та моральними принципами, але не є таким підбурювачем, як нинішній президент.

 Вибори президента США у 2020 році

Ларрі Хоган

Губернатор штату Меріленд, який здобув перемогу на переобрання у минулому році. На це не вплинула навіть демократичний настрій більшості рівнів влади в його штаті. Це центристський представник республіканської партії, який став ініціатором збройового обмеження та не є противником одностатевих шлюбних союзів.

Він вважає себе гідним конкурентом Трампа.

 Вибори президента США у 2020 році

Мітт Ромні

Цей кандидат програв кампанію виборів у 2012 році, коли президентом став Обама. У минулому році він став сенатором штату Юта. Кандидат відкрито критикує Трампа у багатьох питаннях, тому виступив як його опонента.

 Вибори президента США у 2020 році

Представники демократичної партії

Кількість кандидатів від партії демократів стане чи не найбільшим в історії США. Це пов’язано з тим, що вони є противниками Трампа. Серед кандидатів партії немає конкретного лідера. У 2016 році домінуючим претендентом стала Гіларі Клінтон. Кожен кандидат має як сильними, так і слабкими якостями. Але їх об’єднує бажання прибрати Трампа з поста президента.

Провідні представники демократів на посаду президента США

Джо Байден

Згідно з результатами опитувань, колишній прем’єр-міністр займає лідируючу позицію серед кандидатів з числа демократів. Єдиним нюансом є його вік (75 років), який не дозволить йому отримати перемогу на виборах. Країні потрібен більш молодий керівник.

Берні Сандэрс

Дана особистість теж вже відома в політичних колах. У 77-річного члена сенату є армія послідовників зважаючи на його откааз від участі у виборах в 2016 році. Кандилат акцентує увагу на доступну охорону здоров’я, безкоштовне навчання у державних навчальних закладах та підвищення заробітних плат.

Камалла Харріс

Каліфорнійський сенатор вважається одним з найсильніших претендентів. Вона має радикальними поглядами і велику кількість прихильників серед активістів. Їй необхідно краще познайомитися з країною, так як її стаж в політиці не великий.

Бетто О’рурк

Кандидат у віці 46 років є членом конгресу. Його часто порівнюють з колишнім президентом США бараком Обамою. Він знайшов безліч шанувальників серед демократів завдяки проведеній сенаторської кампанії, відбулася в Техасі з консервативними поглядами. Бетто користується популярністю серед молодого населення США і має шанси перемогти.

Корі Букер

Представник Сенату в Нью-Джерсі став першим кандидатом від демократичної фракції, який отримав підтримку комітету SuperPAC. Букер ріс у родині активістів і люто виступає за рівність серед різних груп населення. Кандидат відрізняється ліберальними поглядами і намагається домогтися легалайзу марихуани та проведенні реформи правосуддя по кримінальних справах.

 Вибори президента США у 2020 році

У праймеріз візьмуть участь кілька кандидатів жіночої статі. Є велика ймовірність, що представником від демократичної партії знову стане жінка. Так само висловлювалася пропозиція обрати представника , не пов’язаного з політикою в особі якого-небудь відомого діяча, наприклад Опри Вінфрі. Це може бути пов’язано з ажіотажем після перемоги Володимира Зеленського на виборах в Україні.

Можливий переможець

Кандидатом-лідером за даними рейтингів та опитувань є Трамп і деякі представники демократів. Експерти вважають, що зміна демографічної картини в США можуть кардинально змінити результати виборів.

Кількість виборців від 18 до 45 років буде становити 40 % від числа всіх голосуючих. Більше 30 % голосуючих ставляться до представників чорношкірого населення. Це збільшує шанси на перемогу у демократів. Але в зв’язку з географічними відмінностями, перемогу можуть отримати республіканці. Навіть у разі перемоги Трампа, кількість голосів виборців в його користь істотно знизиться порівняно з минулими виборами.

Одночасно з виборами президента будуть проводитися вибори Сенату і Палати представників. Деякі штати оберуть свого губернатора і органів законодавства. Члени партії, яка переможе на президентських виборах, з великою ймовірністю отримають збільшені шанси стати переможцями інших изберательных кампаній.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради