Вибори президента Білорусії в 2020 році

 Вибори президента Білорусії в 2020 році

Планується провести вибори президента Білорусії в наступному, 2020 році, це передбачається нормами дійсного законодавства.

Все населення Республіки Білорусії буде вибирати главу республіки в наступному році, щоб віддати йому повноваження на управління собою і своєю державою. Дата проведення виборів чітко встановлена законодавством, але експерти і політологи припустили, що день виборів можуть перенести через деяких факторів.

Дати проведення виборів

На даний момент точна дата проведення виборів невідома, але вони, за законодавством, що діє зараз, повинні пройти не пізніше 30 серпня 2020 року. Палата представників має часом, щоб оголосити точну дату виборів. Вони повинні прийняти рішення не пізніше, ніж за п’ять місяців до дати виборів. Ці місяці даються для того, щоб бажаючі могли подати документи на місце кандидата і провести свою виборчу кампанію.

– реклама –

ДОВІДКА

Якщо минулий президент республіки залишить свою посаду до закінчення терміну правління з будь-яких причин, то діє виняток. Полягає воно в тому, що палата представників зобов’язується протягом 30 — 70 днів призначити дату для проведення позапланових виборів.

Також хотілося б відзначити, що в Білорусі до 10 вересня наступного року повинні провести вибори в парламент Республіки Білорусь. Як раз це і може перешкодити проведенню виборів президента Республіки. Однозначно про день виборів стане ясно тільки з другої половини 2019 року.

 Вибори президента Білорусії в 2020 році

Кандидати та вимоги до них

За законодавством, обійняти посаду президента республіки може абсолютно кожен дієздатний громадянин, що відповідає даним критеріям:

  • вікова категорія — від 18 до 35 років під час подачі заявки в кандидати на пост глави держави,
  • обов’язкова умова за місцем народження — уродженець Республіки Білорусь,
  • постійне місце проживання в республіці мінімум 10 років перед подачею документів,
  • не належати до якої-небудь політичної партії, або зупинити діючі членство, якщо вас обрали, до того, поки не закінчиться ваш президентський термін.

Також, кожен кандидат повинен зібрати серед жителів РБ мінімум 100 тисяч підписів.

Кандидати в 2020 році

Політологи зійшлися в думках і припустили, що як мінімум п’ять чоловік будуть висувати свою кандидатуру на вибори в наступному році.

  • Олександр Лукашенко, президент Республіки Білорусь. Лукашенко вже повідомив населенню про те, що він має намір балотуватися на черговий термін, але поки що не уточнював, що увійде в його програму. Експерти припустили, що з боку кандидата, він зробить у своїй виборчій кампанії акцент на стабільність країни і це оцінять.

 Вибори президента Білорусії в 2020 році

  • Юрій Губаревич, голова » Руху «. Політологи відзначили, що у даного кандидата є всі шанси для боротьби за пост президента РБ.

 Вибори президента Білорусії в 2020 році

  • Олег Гайдукевич, що складається в Ліберально-демократичної партії.

 Вибори президента Білорусії в 2020 році

  • Олена Онисим, голова оъединения » Таварыства беларускай мовы ім’я Францішка Скарыны «.

 Вибори президента Білорусії в 2020 році

  • Ганна Канопацкая. Поки що політологи не можуть визначитися — чи вийде у неї зібрати достатньо підписів.

 Вибори президента Білорусії в 2020 році

Передвиборчі кампанії

Під час передвиборних кампаній всі кандидати повинні агітувати громадян РБ надати їм підтримку у вигляді голосів. Для агітації можуть використовуватися різні способи, але тільки ті, які не заборонені законодавством РБ.

Всі передвиборні кампанії повинні бути різноманітними і залежать тільки від того, що пропонує і яких цілей хоче досягти кандидат, ставши президентом республіки. Закінчуються вони за день до офіційної дати виборів.

Чи можна перенести вибори президента

Політологи і експерти не відкидають думки про те, що вибори президента РБ можуть перенести з 2020 року на цей рік. Пов’язують це з тим, що на майбутній рік також запланували вибори в парламент. Поєднати ці вибори досить дорого і ризиковано , адже це може збільшити напруженість населення. Політики з опозиції переживають, що Олександр Лукашенко, як чинний президент, може офіційно видати указ про перенесення терміну правління. Але сам Лукашенко спростовує подібні надумані речі. Спростовую інформацію він повідомив, що йому не потрібна фора і він має намір діяти згідно узаконеного регламентом.

 Вибори президента Білорусії в 2020 році

Тим не менш перенесення терміну проведення виборів може стати реальністю з ряду інших, виразно реальних факторів. В апараті глави республіки Білорусь пообіцяли, що у разі такого завчасно повідомлять про прийняття цього рішення, щоб всі органи влади і кожен кандидат міг вчасно підготуватися до своїм виборчим кампаніям, зібрати всі необхідні документи і набрати певну кількість голосів виборців.

Ймовірно, можуть розглянути пропозицію про те, щоб продовжити/скоротити термін правління депутатів або президента, щоб значно розтягнути весь цей процес у часі. Експерти відзначили, що для всього цього необхідні особливо важливі передумови, яких зараз не спостерігається. Вибори можуть провести на рік раніше, з комфортом для кожного кандидата та виборця.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!