Вербна неділя в 2020 році: дата та історія святкування

 Вербна неділя в 2020 році: дата та історія святкування

За вже сформованою традицією Вербну неділю відзначатимуть і в 2020 році. Як правило, урочистий день проходить за тиждень до Великодня. Звичайно ж, за весь час існування свята в нашу країну прийшло чимало різних традицій і звичаїв, які люди нерозривно пов’язують з цим днем. Старше покоління розповідає підростаючому про правила і заборони, яких неодмінно потрібно дотримуватися і в сучасному світі.

Дата святкування

З-за того, що не має певної дати в календарі, щорічно виникає плутанина, оскільки люди не розуміють, якого саме числа потрібно зазначати таке подія, що дуже важливо для православного світу.

 Вербна неділя в 2020 році: дата та історія святкування

Важливо! Святкують Вербну неділю за тиждень до Великодня, у 2020 році ? 12 квітня.

Будь-яка людина, навіть самий звичайний школяр може самостійно прорахувати, якого саме числа буде Вербну Неділю. Для цього потрібно стежити за календарем: свято припадає на четверту неділю найсуворішого посту в році.

Історія свята

Дії, які стали основою для появи православного святом, відбувалися ще до життя Ісуса. Він ділився своєю вірою до Власного Батька і демонстрував людям його силу. Звичайно ж, варто відзначити, що Воскресіння стало одним з важливих подій в його мандрах. Його популярність, а також його справи з плином просто неймовірно короткого часу поширилися по всьому світу.

В той момент, коли Ісус Христос зміг відвідати Єрусалим, його вже зустрічали практично з розпростертими обіймами. Практично всі мешканці міста зібралися біля головних воріт. Для того, щоб виявити належну повагу до доконаними подій, люди покладали квіти на могили померлих родичів. Вже пізніше, після того як Ісус Христос залишив наш світ, віруючі внесли цей день в календар, щоб не забути про цю подію.

Варто відзначити, що ще в дуже давні часи свято існував і в Єрусалимі, однак він був дещо видозмінений. Приміром, на Заході прийнято в цей день прийнято висаджувати насіння рослин, які повинні пахнути в цей день. Саме у Вербну Неділю, з-за жаркого клімату в цьому регіоні, в цей день розпускалися неймовірної краси квіти, які радували всіх оточуючих.

 Вербна неділя в 2020 році: дата та історія святкування

Верба – головний атрибут

Варто відзначити, що з давно вже сформованим традиціям у Вербну Неділю необхідно всім віруючим сходити до церкви і сповідатися священнослужителям. Працівники церкви в цей день надягають святкові зелені ряси, саме вони уособлюють початок весняного сезону у православному світі. Однак, слід розуміти, що якщо місто невелике — у ньому можуть влаштовувати лише вечірні молитви.

Традиційна особливість такого свята полягає в тому, щоб освятити священне деревце. Багато людей саме для цього рано вранці йдуть у ліс, щоб знайти дорогоцінну вербу на гілках дерев. Багато мегаполісів пропонують закупитися такими милими символами свята ще задовго до початку свята. Однак краще почати підготовку до такої події завчасно, і знайти красиву гілочку напередодні великої події. Однак і в цьому святі є свої звичаї і правила, які слід беззаперечно виконувати.

  1. Ні в якому разі не можна збирати дорогоцінні гілочки з вже вмираючого, иссохшего дерева. Існує думка, що так можна накликати в будинок наближення швидкої старості і смерті. =
  2. Не варто ламати гілочки верби над річкою чи ставком. Подейкують, що на цих гілках часто сидять русалки, водяні або взагалі злі духи.
  3. Скільки людина живе з вами в одній квартирі — стільки і має бути гілочок у вазочці.

Після того, як дерево освятили в церкві, воно володіє потужною цілющою силою. Віруючий християнин обов’язково має поставити такі гілочки біля ліжка хворого. Нерідкі такі випадки, коли хворі люди часто йшли на поправку після цієї процедури. Все це пов’язано з тим, що гілочки віддають всю свою силу і дух людини, який знаходиться поблизу. Якщо немає можливості поставити в будинок вербові гілочки — обов’язково сходіть прогулятися в ліс. Подейкують, що якщо цей день провести на природі — майбутній рік пройде набагато краще і урочистіше, ніж попередній.

В квартирі вербочку складають у так званому червоному кутку або біля фотографії померлих родичів. Вона береже оселю господаря від злих духів, хвороб і невдач. Простояти таке прикраса має не менше року, а потім його замінюють на наступне Вербну Неділю. Не рахуючи цього, люди їдять нирки з гілочок, щоб забезпечити себе повноцінним захистом від злих духів. Обов’язково враховуйте, що їх можна їсти навіть тим представницям прекрасної статі, які планує поповнити своє сімейство. Крім того, з гілочок роблять і спеціальні прикраси.

 Вербна неділя в 2020 році: дата та історія святкування

Святкова трапеза

Звичайно ж, після такого довгого дня варто перекусити, і всією дружною родиною зібратися за святковою вечерею. З-за того, що Вербна неділя буде в майбутньому році за час найсуворішого посту, то і готувати потрібно буде тільки легкі, так звані дієтичні страви.

  • пельмені з легкої начинкою;
  • рагу з кабачків;
  • червона і біла квасоля, різноманітні крупи;
  • домашні заготовки;
  • страви з грибами.

Не варто забувати і про десерт: ви можете їсти в цей день натуральний мармелад, цукерки без цукру і халва. Крім цього можна дозволити собі випити келих червоного сухого вина або кагору.

Обов’язково відмовтеся від будь-якої фізичної роботи. В цей день будь-яка фізична навантаження, навіть будь то звичайне миття посуду, вважається гріхом.

 Вербна неділя в 2020 році: дата та історія святкування

У великих містах Російської Федерації влаштовують масові гуляння на головних вулицях міста. Обов’язково відвідайте їх усією сім’єю!

Відео по темі:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради