Тиждень дитячої книги в 2020 році: коли буде, історія свята

 Тиждень дитячої книги в 2020 році: коли буде, історія свята

Тиждень дитячої художньої літератури поклала свій початок в 2020 році. З одного тільки назви стає зрозуміло, що дітей, а так само їх батьків буде чекати захоплюючу подорож у світ казок. Основоположною метою даного фестивалю є спроба збільшити рівень грамотності населення, а так само занурення в культурну спадщину, яку залишили наші предки.

Коли відбудеться

Дитячий тиждень книги пройде відразу після закінчення весняних канікул у загальноосвітніх дошкільних і шкільних установах. Передбачити заздалегідь, коли саме відбудеться такий захід — практично неможливо, однак ми постараємося ввести вас в курс подій. Швидше за все, тиждень дитячої книги в 2020 році відбудеться в останній тиждень березня.

У нинішньому році тиждень дитячої книги було з успіхом проведено з 25 по 31 число першого весняного місяця. Дуже може бути, що в наступному році дати проведення заходу будуть змінені, але це не точна інформація. В більшості своїй точні дати тижня дитячої книги будуть відомі лише після рішення адміністрації обраної школи, оскільки все залежить тільки від дати проведення весняних канікул. Крім того, несуттєві відмінності в календарі будуть обумовлені різними регіонами Російської Федерації.

 Тиждень дитячої книги в 2020 році: коли буде, історія свята

Історія свята

Тиждень дитячої книги прийшла в нашу країну порівняно недавно. Свято замислювався ще в роки Великої Вітчизняної війни, щоб хоч якось відволікти дітей від страшних подій, що відбуваються в світі. На цілий тиждень фестивалів не було ні часу, ні коштів, ні сил навіть у самих активних жителів. Тому день був певний, День дитячої публіцистики відзначали 26 березня.

У радянський час автором ідеї про відновлення милих серцю традицій став дитячий письменник Лев Абрамович Кассіль. Саме він порадив приходити на зустрічі любителів книги всією сім’єю: це могло посприяти зближенню або навіть відновлення теплих відносин між батьками і дитиною. В цей пам’ятний день влаштовувалися зустрічі з улюбленими письменниками, а найпопулярнішою темою для обговорення ставали мрії про продовження тієї чи іншої історії. Через якийсь час з’явилося і неофіційна назва заходу: «Книжчин свято». Молодий письменник навіть трохи подумати, що через якийсь час невеликі посиденьки за чашкою чаю з юними читачами переросте в щось більше: у повноцінні фестивалі.

Перша зустріч юних читачів відбулася в столиці нашої країни Москві, в дату, яка вже стала своєрідною традицією — 26 березня в Будинку офіцерів. Гостями подібних зустрічей не раз були і улюблені з дитинства письменники: Агнія Барто і Самуїл Маршак. Автори читали вголос свої твори на радість маленьким читачам, з цікавістю відповідали на всі виникаючі питання. Після заходу кожній дитині дарували книгу. Це було недозволеною розкішшю для тих часів: книги цінувалися на вагу золота. Саме тому книжки були тоненькими і без єдиної картинки, проте діти були в повному захваті.

«Книжчині іменини» отримали велику популярність, читачі благали проводити подібні зустрічі якомога частіше. Незабаром уряд Радянського Союзу схвалив ініціативу маленьких допитливих дітей, і незабаром з’явилася повноцінна тиждень дитячої художньої літератури. Через кілька років було прийнято рішення перенести фестиваль на весняні канікули, щоб зайняти вільний час дітей, які залишилися без нагляду батьків. Вже пройшло досить багато часу, але подібні зустрічі все ще користуються популярністю не тільки у маленьких читачів, але й у їхніх батьків, які мріють таким чином хоча б ненадовго повернутися в дитинство.

 Тиждень дитячої книги в 2020 році: коли буде, історія свята

Як відзначають

Слід відвідати даний захід, тому що:

  • У дітей з’являється можливість познайомитися один з одним поза інтернету.
  • Діти можуть зустрітися з улюбленими письменниками, які надихнуть їх на власну творчість.
  • Казки для малюків допоможуть їм краще пізнати навколишній світ.

Не варто думати, що подібні заходи проводяться тільки в шкільних установах. Величезним попитом користуються такі зустрічі і в дитячих садах. Більш того, багато батьки відзначали, що після відвідування тижня дитячої книги дітлахи стали більш уважними і навіть слухняною.

Бібліотеки створюють особливу атмосферу, завдяки допомозі дітей молодшого шкільного віку:

  • у школі роздають рекламні листівки;
  • надають можливість дітям розвивати свої таланти.

 Тиждень дитячої книги в 2020 році: коли буде, історія свята

Книга — джерело знань, викладач з перших днів життя. У сучасному світі це як ніколи актуально: адже за сучасними гаджетами діти зовсім забувають про старих добрих книжках.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!