Що чекає Україну в 2020 році: економічна ситуація, відносини з Росією

 Що чекає Україну в 2020 році: економічна ситуація, відносини з Росією

Через неспокійну ситуацію на Україні, важко уявити, як буде розвиватися економіка в майбутньому році. У експертів немає єдиної думки з цього приводу, але багато хто впевнений, що попереду у країни – важкі випробування на шляху до стабільності та процвітання. Вектор економічного розвитку, внутрішній устрій і зовнішня політична діяльність країни цілком можуть змінитися після минулих в цьому році виборів президента.

Розбіжності щодо газу спалахнуть з новою силою

Транспортування російського газу по території України – важлива складова доходів державного бюджету. З причини розладу двох слов’янських держав-сусідів Росія значно знизила обсяг транзиту блакитного палива через свого сусіда. У відповідь «Нафтогаз» подав позовну заяву в Стокгольмський арбітражний суд. За рішенням міжнародного арбітражу суду, «Газпром» повинен виплатити Україні компенсацію в розмірі 4,63 млрд. доларів. Багато аналітики одностайні в тому, що Українська влада марно затіяли газовий конфлікт з Росією. Якщо припустити, що Російська Федерація виплатить компенсацію за газ повністю, таке рішення вплине на розклад політичної ситуації вже найближчим часом. У 2020 році в України не вийде отримати доходи від транспортування газу.

 Що чекає Україну в 2020 році: економічна ситуація, відносини з Росією

Суть справи така: в даний час Росія будує два газопроводи в обхід Україні, за якими буде організовано транзит газу в країни Європи і Азії. В планах – запустити трубопровід «Турецький потік», що проходить по береговій зоні Чорного моря Туреччини, в кінці 2019 року. Також йде активне будівництво іншого газопроводу — «Північний потік – 2». Поки невідомо, коли його введуть в експлуатацію, так як Євросоюз тисне на проект. У разі запуску трубопроводу газова «артерія» України не буде затребувана.

Цілком можливо, що за Україну заступиться Німеччина і змусить Росію транспортувати газ через Україну або виплатити компенсацію. Однак такі силові методи, швидше за все, не будуть ефективними, так як Російська Федерація може сама вплинути на Європейський союз. Зниження обсягів державного бюджету негативно позначиться на загальному добробуті України.

 Що чекає Україну в 2020 році: економічна ситуація, відносини з Росією

Що чекає економіку України у 2020 році

За прогнозами експертів, економіку України в майбутньому році не відбудеться змін, а деякі впевнені в позитивному сценарії розвитку промислового виробництва. Зараз Україна майже у всьому підкоряється Міжнародного валютного фонду. Незважаючи на те, що країна реалізує продиктовані Євросоюзом реформи, економічний спад продовжується бідних людей стає більше і більше.

За оцінками експертів, можливі три сценарії розвитку економіки України:

  • Життєстверджуючий. Курс американської валюти не підніметься більше 28 гривень. Зростання зарплат становитиме 25-30%, інфляція зменшиться до 7,7%. На думку економістів, шанс розвитку ситуації за цим сценарієм дуже слабкий і можливий лише при грошової допомоги Євросоюзу.
  • Правдивий. Цей сценарій також отримав назву «заморожування». Економіка стабілізується. Зарплати трохи підростуть, одночасно піднімуться ціни, інфляція повністю відшкодує доходи населення. Зовнішня заборгованість країни буде збільшуватися.
  • Невтішний. З-за швидкого зростання цін, який перевищить позначку в 18%, забезпеченість населення матеріальними благами стане набагато гірше. Разом з цим ВВП не підніметься вище 0,5-1%. Країні загрожує дефолт.

Факт! »Велика частина експертів переконана, що нова влада зможе домогтися стабілізації економіки або навіть її поліпшення. Наступний рік, можливо, буде поворотним в історії держави.

 Що чекає Україну в 2020 році: економічна ситуація, відносини з Росією

Війна в Донбасі повинна скоро закінчитися

Аналітики прорахували, що в майбутньому році військовий конфлікт в Донбасі буде вичерпано. Незважаючи на те, що колишній президент Петро Порошенко просив Євросоюз ввести миротворчі сили в Донбас, нічого не змінюється і війна йде своєю чергою. З обранням нового президента питання має бути вирішене. Якщо Україна не зможе сама виправити ситуацію, проблему вирішить НАТО. Проте в Донбасі все може вирішитися і без вторгнення потужної міжнародної військової угруповання — прихильники такого повороту подій теж є. У США розроблено проект закону про введення нових міжнародних санкцій для Російської Федерації. Цей документ запустять у тому випадку, якщо військовий конфлікт на Сході не вирішиться. За деякими даними, на цей раз влада штатів хочуть сильно вдарити по Росії, але приховують інструменти і способи такого удару.

Швидше за все, Донецьк і Луганськ возз’єднаються з Україною, а республіка Крим залишиться в Росії. Незважаючи на те, що влада України, як і раніше вважають Крим своїм, на ділі півострів тепер належить Росії.

Пророкування астрологів та екстрасенсів

Дуже багато, цікавлячись майбутнім України, звертаються до астрологів і екстрасенсів. Пророцтва провидців протилежні думкам вчених мужів. Ясновидці і віщуни бачать народження нової України. Так, астролог Павло Глоба вважає, що війна в східній частині завершиться і обстановка в цілому в країні стане краще. Але він не скидає з рахунків девальвацію національної валюти України та інші проблеми. На думку Павла Глоби, в наступні два роки країна повстане з руїн.

 Що чекає Україну в 2020 році: економічна ситуація, відносини з Росією

Екстрасенс із України Олена Курілова не настільки оптимістична. На її думку, спад економіки продовжиться, і це може послужити поштовхом до народних хвилювань і виступів проти чинної влади. Проте населення країни зможе переламати хід історії, якщо його помисли будуть світлими і позитивними. Майбутнє країни вельми примарно, і будувати прогнози – справа нереальна. Пройде час, і тільки тоді всі зрозуміють — а чи стало краще…

Відео по темі:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!