Сагаалган в 2020 році: дата, історія та традиції свята

 Сагаалган в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Сагаалган є традиційним святом для тих, чия віра називається «буддизм». Це своєрідний новий рік. Як правило, дата його коливається від лютого до березня. Не варто думати, що таке свято підходить тільки для жителів Китаю, Японії або Таїланду: у Російській Федерації його з розмаху відзначають в Алтайському краї, Бурятії та Комі.

Дата Сагаалгана

У такого свята є й інша назва — Цаган Сар. Саме він символізує «поява» весни на горизонті, а так само вважається найвищою точкою для розквіту навколишнього світу. 2020 рік не став винятком: дата свята припадає на 24 число останнього зимового місяця.

Щорічне зміщення святкової дати відбувається з-за того, що літочислення у буддистів все ще проводиться за місячним і сонячним календарем. Не варто переживати, якщо ви мрієте відсвяткувати цю подію: фахівці щорічно повідомляють всім народам про те, коли станеться це свято. Якщо ви захоплюєтеся астрологією, то спробуйте і самі вирахувати «плаваючий» свято — традиційно його відзначають на перші місячні добу після Нового року.

sagaalgan v 2020 godu: data, istoriya i tradicii prazdnika137 Сагаалган в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Це свято має величезне значення для всіх народів Монголії, які живуть в Російській Федерації. Приміром, у деяких регіонах нашої величезної країни навіть є спеціальний вихідний, який навіть відзначений у виробничому календарі. Жителі Калмикії і зовсім можуть чекати щорічних гулянь, пов’язаних з Сагаалганом.

Чи знаєте ви, що в Радянський час це свято було заборонено, а повернувся в нашу країну тільки в 1991 році?

Історія свята

У свята, який чимось нагадує наш Новий рік, є величезна кількість найменувань. Відбувається це тому, що його відзначають багато народів, з різними діалектами і мовами. Варто відзначити, що за повір’ями та легендами, в цей день кожна людина стає старше рівно на рік, незалежно від дати її народження. Тому для тих, хто все ще пам’ятає старі традиції, Сагаалган вважається великим святом.

Довгий час його відзначали в осінні місяці, оскільки саме в цей період збирався врожай. Корів і кіз припиняли доїти, і тому у свята є ще одну неофіційну назву «Білий місяць». Те молоко, яке давали тварини, обов’язково йшло в страви на святковий стіл. Тільки через кілька років дата свята повернулася на своє «законне» місце. Дякувати за таке читання традицій варто самого онука Чингісхана. Варто відзначити, що Російська Федерація дуже довго не могла «прийняти» цей свято, проте з 2004 року цей день став офіційним додатковим вихідним для деяких областей нашої великої країни.

Чи знаєте ви, що свято відзначають протягом трьох днів і трьох ночей, при цьому кожні з доби повинні дотримуватися суворі традиції і звичаї.

 Сагаалган в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Традиції і звичаї

Звичайно ж, підготовка до свята починається завчасно, адже стільки всього потрібно встигнути!

Ви можете почути про таких обрядах:

  • Господарям необхідно навести порядок у власному житло. При цьому важливо не тоьлко підмести підлогу, але і викинути ті речі, які вам не подобаються.
  • Існує спеціальний пост для віруючих.
  • Свято символізує початок чогось нового, тому в кожному гардеробі повинна з’явитися нова штучка.
  • Якщо раніше все сміття і не потрібні речі спалювали на величезних вогнищах, то зараз їх віддають у незаможні сім’ї.
  • Необхідно зайнятися власним транспортом: необов’язково продавати авто, досить поміняти гуму або купити новий освіжувач повітря для салону.
  • Святковий стіл у цей день також не залишається без уваги. Придбайте заздалегідь красиві скатертини, а на стіл поставте багато салатів і м’ясних делікатесів. Як правило, основне блюдо повинне бути з свинини або баранини. Крім цього, існують і інші популярні страви, які варто хоча б один раз приготувати та спробувати: буузы і борцоки.

 Сагаалган в 2020 році: дата, історія та традиції свята

  • У святкові дні не можна надягати темний одяг, вважається, що вона привертає темних духів. Віддайте перевагу світлішим вбранням.
  • Багато народи ходять в гості до рідних людей, а так само звуть відвідати і їх житло, адже свято має бути відзначений в галасливій компанії, але ніяк не в самоті.
  • Якщо ваші бабусі і дідусі завжди відзначають це свято, то в першу чергу обов’язково варто привітати саме їх. Для цього необхідно підійти до родича і простягнути до нього руки. Якщо людина прийняла привітання, то він відповість відповідним жестом. Як правило, саме такий звичай можна сприймати як данину традиціям і повагу до старшого покоління.
  • Якщо ви хочете подарувати знайомому символічний подарунок, то тут немає практично ніяких обмежень. Ви можете залишити презент прямо на святковому столі, а коли посилка знайде свого одержувача, необхідно побажати довгих років життя.

Пам’ятайте, що під час Сагаалгана не можна вживати будь-які алкогольні напої. Краще з’їжте національне блюдо, яке дуже популярно: арси — вони готуються з кислого сиру.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!