Прикмети на 1 вересня 2019 року — Симеон Стовпник | ТвойДЕНЬ

Народні прикмети на 1 вересня (Андрія-тепляка) пов’язані з тим, що в давні часи цей день починав Новий рік. За традицією, в будинках і на міських площах було прийнято встановлювати листяні дерева – горобину або калину. Але іноді ставили і сосонки. Деревця прикрашали стрічками, намистом, свічками.

Традиції та обряди 1 вересня

В далекі часи люди були дуже побожними, але разом з цим вірили у звичаї та прикмети, які передавали з покоління в покоління. 1 вересня в православній церкві прийнято вшановувати пам’ять святих Симеона Стовпника і Андрія Стратилата. Якщо людина хворіла, то в цей день він повинен був молитися Андрію Стратилату про своє одужання.

«Стратілатов день приспел – поспів овес», говорили наші пращури. Вівсу в цей день приділялось дуже велике значення. 1 вересня було прийнято приносити в будинок сніп вівса, обов’язково перший або останній стиснутий у цей день. Його ставили в бабин кут, місце поруч з піччю, де зберігалася кухонне начиння. Вважалося, що овес в будинку – до достатку, а також і допомогу в позбавленні від нечистої сили. А якщо жінка в одній білизні полежить на стислому поле, то це додасть їй сил.

Вівсяні колосся відносили до стайні, щоб лісовик не приходив і не лякав коней.

Свято свічки відзначали ремісники, адже з 1 вересня день ставав помітно коротше, і доводилося працювати при штучному освітленні.

Побутові прикмети

Вважалося, що якщо працювати в день Симеона Стовпника, то небо може впасти на землю.

Якщо з ліщини починала облітати листя, то з цього дня починали збирати урожай буряків. Багатий урожай був великою радістю, тому що її використовували для приготування величезної кількості страв. Навіть в медичних цілях застосовувався цей овоч. Якщо раптом у цей день у людини починав боліти зуб, то самим вірним засобом було прикласти шматочок сирого буряка. Це допомагало позбутися від болю на якийсь час.

primety na 1 sentyabrya 2019 goda   simeon stolpnik | tvojjden33 Прикмети на 1 вересня 2019 року — Симеон Стовпник | ТвойДЕНЬАле не тільки початком збирання вівса славився цей день. 1 вересня також називають Фекла-свекольница. Говорили: «На Теклю – копай буряк».

Погодні прикмети на 1 вересня

Чимало прикмет, пов’язаних з погодою, зібрали наші предки.

  • Майбутню погоду можна передбачити по місяцю. Якщо вона знаходиться в першій чверті, то бути теплу. Якщо в другий, то це до негоди.
  • Люди вірили: яка погода 1 вересня, такий і буде вся осінь.
  • Якщо вранці опускається туман, то потрібно чекати сніжну зиму.
  • Якщо в цей день іде дощ, це вважалося вірною прикметою достатку.
  • Вітер дме з півдня чи день видався спекотний – чекай добрий урожай вівса.
  • Якщо в цей день люди запримітять клин журавлів, летить на південь, то бути зими ранньою.

Що не можна робити 1 вересня

Забобонні люди вважають, що сьогодні не можна дивитися у вогонь – можна втратити зір або побачити потопельника чи іншої людини, який помер насильницькою смертю. Чим крупніше угольки – тим сильніше душу невинно убієнного хоче, щоб її побачили.

Прикмети нашого часу пов’язані з навчанням: 1 вересня не можна заповнювати щоденник, а також самій собі зав’язувати банти – будуть проблеми з успішністю.

Погодні прикмети на завтра (02.09.2019) Побутові прикмети на завтра (02.09.2019) Традиції та обряди на завтра (02.09.2019) Що не можна робити завтра (02.09.2019)

pinit fg en rect red 28 Прикмети на 1 вересня 2019 року — Симеон Стовпник | ТвойДЕНЬ

Знайшли помилку? Виділіть текст мишкою і натисніть: ctrl + enter

Дякуємо!
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: