Нові автомобілі Aurus 2020 (Senat, Arsenal, Komendant): фото, ціна, технічні характеристики

Коли в 2012 році ФГУП «НАМИ» взявся за цей безпрецедентно амбітний проект, мало хто вірив, що результат їх роботи зможе вразити навіть вельми скептично налаштованих експертів. Кодове ім’я «Проект «Кортеж»» незмінно залишалося під прицілом інтересу ЗМІ і вищих владних структур, роботі протегували на найвищому рівні.

Зі зрозумілих причин, розробки «Єдиної модульної платформи» та автомобілів різного класу і рівня були суворо засекречені – чи жарт! Адже і президентський лімузин серед них значився, який, до речі, і успішно дебютував на інавгурації знову переобраного в 2018 році Путіна.

Складність полягала в тому, що ідеєю належало займатися з нуля – ні одна стара вітчизняна розробка не могла навіть встати поруч з тими вимогами, які пред’являються до автомобілів такого рівня сьогодні.

Але, в результаті ми отримали те, що досить успішно здатне конкурувати не тільки з колишніми хедлайнерами кортежів – мерседесовскими «пуллманами», але і будь-якими представницькими авто, призначені не тільки для складу супроводу вищих осіб держави, але і для серійного виробництва з метою подальшого вільного продажу.

У 2020 році почнеться масове серійне виробництво Aurus – саме таку назву обрали для сімейства моделей, — однозначно намекнувшее на «коштовність Росії» — злиття латинського «Aurum» і «Russia».

І ввійшли в нього, лімузини і седани «Сенат» (Aurus-41231 (SB) і звичайний 41231), короткобазні і довгобазні мікроавтобуси «Арсенал» (Aurus-4125) у представницькому і вищому класі, а також SUV «Комендант» Aurus-4124. Всі названі на честь Кремлівських веж. Не виключено, що пізніше з’явиться і мотоцикл супроводу. І сьогодні, напередодні наступаючого року, ми познайомимося з ними ближче.

Седани і лімузини Aurus

3d7279e3ebfea6cbe8d7da4ab7d4b7ce Нові автомобілі Aurus 2020 (Senat, Arsenal, Komendant): фото, ціна, технічні характеристики

Конвеєр для виробництва та складання седанів і лімузинів Aurus запустять в Татарстані, в Елабужском районі. Прямо на заводах Sollers в ОЕЗ «Алабуга». Виробничі потужності повинні відповідати випуску п’яти тисяч примірників на рік.

Однак весь передзамовлення на продукцію 2020 року ще до завершення 2018-го був викуплений. Трохи допомогти соллерсовцам зможуть в самому «НАМИ», правда, там всі роботи робляться мало не вручну, тому більш ніж на чверть тисячі машин на рік розраховувати не доводиться.

Це означає, що попит на преміальні автомобілі в нашій країні останнім часом неухильно зростає. І, до речі, 50 штук вже пішли конкретно в гараж особливого призначення ФСО. Передзамовлення на «Senat» можна було оформити, внісши на розрахунковий рахунок компанії передоплату в півтора мільйона рублів.

Правда, кінцева ціна автомобіля досі залишається загадкою, але по ряду відомостей від інсайдерів мова йде про рівні 150 000 доларів.

Екстер’єр та інтер’єр

7cdfd34743216aced2d4a5b4561832a7 Нові автомобілі Aurus 2020 (Senat, Arsenal, Komendant): фото, ціна, технічні характеристики

Зовні лімузини і седани Senat дуже нагадують Bentley Continental Rolls Royce, але, в той же час присутній і ген ЗІС-110 – легендарної історичної моделі Союзу. За винятком фар – нічого подібного ні в одній іншій подібній машині не зустрічалося. Дизайн масивний, злегка нарочито грубуватий – без настільки модних сьогодні фривольних виштамповок і легких ліній.

Обидві комплектації салону — і вища, і преміальна – готові хвалитися найвищою якістю оздоблювальних матеріалів, дизайнерським салоном поліпшеної ергономіки з додатково розробленими і впровадженими рисами, притаманними лише автомобілів цього класу.

Технічні характеристики

 • девятиступенчатый автомат KATE R932;
 • восьмициліндровий двигун Porsche на 4,4 л і 650 л. с.

Для президентського лімузина мотор збирали вітчизняної розробки, не уніфікований з Porsche.

Позашляховик Aurus

297ae229f66199f20aa18e4b95271712 Нові автомобілі Aurus 2020 (Senat, Arsenal, Komendant): фото, ціна, технічні характеристики

Ще кілька років тому SUV «Komendant» планували виводити на ринок не раніше 2021-2022 років. Однак надзвичайний успіх седанів і лімузинів серії спонукав творців розконсервувати проект і всерйоз задуматися про його паралельної реалізації.

Цю машину, як і всі інші, збираються продавати не тільки гаражів офіційних осіб держави і поставляти на експорт, але й визначити у вільний продаж.

Екстер’єр та інтер’єр

8e6ca02cd206e464c5a95b64a75a779b Нові автомобілі Aurus 2020 (Senat, Arsenal, Komendant): фото, ціна, технічні характеристики

Для позашляховика використовують укорочену базу седана. По своєму дизайну SUV видається ще більш суворим і серйозним, ніж лімузини і седани – у них навіть форма і декор фар відрізняються, а також спостерігається зовсім інша виконання радіаторної решітки. Однак все одно загальний стиль простежується, як не крути.

Для позашляховика вищої комплектації не передбачено – тільки преміальна. Однак за своїм рівнем вона порівнянна з тим, що ми можемо спостерігати в кращих творах Mercedes-Benz, Bentley і Rolls Roys.

Технічні характеристики

 • шестициліндровий дизельний мотор;
 • посилена підвіска;
 • дорожній просвіт 20 см;
 • девятискоростной автомат KATE R932;
 • регулювання заднього диференціала.

Не виключено, що пізніше у масовий продаж надійде і компактний кросовер – молодший брат «Коменданта». Розробляти його почали в 2018 році, і це буде самий доступний в сімействі автомобіль за своєю ціною.

Мінівен Aurus

86153498d740ce18d47e869145b44461 Нові автомобілі Aurus 2020 (Senat, Arsenal, Komendant): фото, ціна, технічні характеристики

«Arsenal» спеціально розроблявся для транспортування охорони, обслуговуючого персоналу посадових осіб. Також при невеликій модифікації його можна використовувати як пересувний міні-офіс, командний пункт тощо.

Екстер’єр і конструкція

3937747bfcf69e34ce61cf43d510dd6d Нові автомобілі Aurus 2020 (Senat, Arsenal, Komendant): фото, ціна, технічні характеристики

Зовні із всіх машин сімейства MPV, мабуть, більше всіх буде схожий на сталінський ЗІС-115. Очікується повнорозмірний мікроавтобус, який повністю повторює SUV спереду і володіє підвищеним кліренсом для поліпшення характеристик прохідності.

Технічні характеристики

 • девятидиапазонный автомат KATE R932;
 • 250-сильний чотирициліндровий мотор;
 • гібридний привід.

Кабріолет Aurus

eb380ad2ba62d948a207d812dc77c688 Нові автомобілі Aurus 2020 (Senat, Arsenal, Komendant): фото, ціна, технічні характеристики

Спеціально до знаменної річниці Параду Перемоги в 2020 році збираються зібрати перший кабріолет. Він розробляється конкретно для участі у військових святах, але, пізніше, можливо, що надійде і у вільний продаж, якщо буде відповідний попит у публіки.

Екстер’єр та інтер’єр

7ea7e74948b840f62dda1c2013967ab5 Нові автомобілі Aurus 2020 (Senat, Arsenal, Komendant): фото, ціна, технічні характеристики

Кабріолет побудують на базі лімузинів і седанів Senat. Його збираються оснащувати м’яким складним верхом. Як і всі інші моделі сімейства, він буде оброблений шкірою зсередини рязанського виробництва.

Технічні характеристики

 • восьмициліндровий наддувний мотор на 4,4 л і 598 к. с.;
 • гибридизированный повний привід;
 • дев’ятиступенева АКПП.

Мотоцикли Aurus

8b2c4097cb91663e1833ab888ae8822d Нові автомобілі Aurus 2020 (Senat, Arsenal, Komendant): фото, ціна, технічні характеристики

Мотопродукцией для кортежів збираються доповнити модельний ряд цього вітчизняного бренду. Він буде виходити на потужностях «Іж», повністю вписуватися в дизайн колекції, а також використовувати виключно електричну силову установку.

Поки про технічні характеристики та інші подробиці цього члена проекту «Кортеж» більше нічого не відомо. Розглядається варіант створення громадянської серійної версії для масових продажів.

Ринками збуту представників сімейства Aurus вважаються не тільки вітчизняний, але і азіатський, включаючи китайський. І при цьому всі деталі, вузли і агрегати проводяться виключно в Росії, і тут же буде здійснюватися збірка всіх машин, незалежно від регіону експорту.

Абсолютно всі члени сімейства проектувалися таким чином, щоб шляхом мінімальних доопрацювань мати можливість переходити на плагін-гібридні або повністю електричні силові установки.

Відео огляд,тест-драйв

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради