Місячний посівний календар для садівників і городників на 2019 до 2025 роки

Ще здавна люди практикувалися землеробськими працями посилаючись на затемнення місячного диска.
Народ створював спеціальні розкладу, де прописували якою діяльністю дозволено займатися.

У сучасному просторі, на місячні щоденники стали спиратися менше, в календарях стали вже просто як рекомендація, а не як обмежене правило. Але тим не менше люди розуміють, що місяць безпосередньо впливає на те, як будуть розвиватися плоди, якщо ми будемо садити їх у той чи інший період.

В даній публікації, ми більш детально розберемо як повний місяць або молодик впливає на посаджені плоди, які роботи краще робити той чи інший місяць, яким чином доглядати за рослинами. Обов’язково в публікації я розповім, коли садити плоди у 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 та 2025 роках відлучати їх, поливати і викорінювати шкідливі комахи.

Місячний календар на 2019 до 2025 рік з фазами місяця

Фази Місяця – постійне трансформування вигляду місячного диска, освещающийся сонцем. В етап, коли наша планета знаходиться між Сонцем і Місяцем, планета відтіняється на місячний місяць. А тому відблиск лягає на Місяць і визначає ті такі стадії:

Молодик. Загостреними краєчками Місяць спрямована вліво.

Перша чверть. Одна друга лівої сторони Місяця темна, а права – осяяна світлом.

Зростаюча Місяць. Дві третини площині місячного кулі осяяні справа наліво.

Повний місяць. Місяць немов білий куля, що світиться повністю.

Щербатий Місяць. Дві третини площині місячного кулі осяяні зліва направо (вони відрізняються від третьої стадії).

Третя чверть. Права площину Місяця темна, а ліва осяяна світлом.

Спадає Місяць. Загостреними краєчками Місяця відхилені.

Взимку цього року етапи Місячного диска придбають різні форми.

0230ef4a102d317adf6d30d6c823c7aa Місячний посівний календар для садівників і городників на 2019 до 2025 роки

У цикл, коли настає сигизия, тобто молодик, вважається день “до” і” після”. І нижче ви дізнаєтеся, який працю кращий з плодами в певний цикл.

 • обов’язково проводиться чистка бур’яну на території
 • проходить ліквідація шкідливих комах
 • прибираємо всі засохлі прути
 • кронуємо мертві пагони і рослини

9ae8fbc897e7e2b7078601f7fcd94f7f Місячний посівний календар для садівників і городників на 2019 до 2025 роки

У цикл сизигии заборонено займатися посадкою плодів, не можна розпушувати рослини, робити підв’язки і щеплення.

У весняний період, а сюди входять місяці: березень, квітень, травень — відкриваються такі цикли.

40c7cc5d391aedbeb9e5197cb94c234c Місячний посівний календар для садівників і городників на 2019 до 2025 роки

Даний цикл благополучно впливає на те, щоб добре росли верхівки трав’яних плодів. Отже давайте поглянемо, що які дії будуть актуальні:

 • актуально садити плоди
 • займатися пересадкою, а також обв’язувати стебла рослин
 • працювати на землі
 • схвалювати плоди
 • займатися поливанням, причому рясної

Влітку також є свої стадії Місяця:

Коли Місяць повністю відкрита і яскраво світиться в ночі, в даний термін дозволено:

 • прополювати клумби і проріджувати розсаду
 • розпушувати грунт
 • набирати паростки і плоди з грунту
 • збирати плоди на зберігання, але не можна обробляти їх який-небудь температурою

5dc3809af51eb28f714d6e30381a64ad Місячний посівний календар для садівників і городників на 2019 до 2025 роки

Радять не вчиняти такі дії як: видаляти плоди, общипувати, і підрізати кущі, дерева.

Далі після літнього періоду, що настає осінній, де стадія Місяця убуває.

В даний період часу садять кореневі плоди, боби в такий цикл будуть рости краще, ніж в інші фази. Сприятливо впливатимуть на рослини: обрізка кущів та дерев, які дають плоди. Щоб ви садили цибульні плоди, то в осінній цикл, вигідніше їх викопувати і запасатися на зиму. Плюс сприятливо збирати бульбові поріддя, консервувати продукти.

Таблиці сприятливих і несприятливих днів для посадки рослин по місяцях

А чули що сузір’я теж може впливати на плоди. Ось наприклад в етап, коли місяць розташований у сузір’ях: Скорпіон, Риби, Рак — то тут урожайне вплив. Стрілець, терези, Козеріг, Телець — тут урожайні впливу менш сприятливі для посіву. Близнюки, Овен, Лев, Діва, Водолій зовсім відносяться несприятливими періодами.

Січень

В січневий період люди нічого не садять, але заготовляють, наприклад, насіння, розсаду, збирати ящики, коробки для розсади, потихеньку починають працювати з чорноземом, удобрювати, класти вітаміни та інші маніпуляції.

На завершення місяця сіють насіння. Як правило, якщо квіточки:бегонія, еустома. Якщо це овочі, то саджають: перці, помідори, баклажани, також це цибулю, огуречки, інша зелень.

Не найкращі періоди землеробства в січневі добу: 6 — фаза сизигия, і 21 — повний місяць.

Лютий

У лютневий період, як правило, у деяких є теплиці, якраз в них люди і починають старанно працювати. Там починають висаджувати паростки перців, баклажанів, помідорів. У кого немає теплиць, той висаджує своє добро в ящиках на підвіконнях. Також ониа ауктальны для квітів.

Не найкращі періоди землеробства в лютневі добу: 5 — фаза сизигия, і 19 — повний місяць.

Березень

Березневий етап — початок весняного тепла. Люди проявляють активність в городах, порпаються в землі. Приступають до висаджування паростків на ґрунт у огроде, на грядки. Обов’язково, щоб урожай був дуже хорошим і плідним, грядочки удобрюють, розпушують, щоб земля надихалася киснем. Деякі навіть приступають до пророщую картоплі.

Обов’язково в березні висаджують цибулю-сіянку, салат, петрушку. Якщо говорити про кольори, актуально садити: братки, фуксію, примулу, левиний зів. У п’ятнадцятих числах закінчити посів помідорів, перцю.

Не найкращі добу для землеробства : 6 березня — фаза сизигия, і 21 березня — повний місяць.

0db64d220863204a9772e754f7c555c4 Місячний посівний календар для садівників і городників на 2019 до 2025 роки

Квітень

У квітневий етап погода з кожним днем утеплюється, відкривається пошта від снєжка, заморозок майже не настає. Приходить час для висадки таких насіння, як: моркви, редиски, шпинату, різноманітної зелені, а якщо це квіти, то садимо: айстри, портулак, агератум.

Коли місяць квітень наближається до завершення, то краще почати садити капусту, а якщо погода настає дуже теплою, сухою, гарною, то час для висадки картоплі. Але якщо все ж ви дізнаєтесь про те, що загрожують заморозки, капусту просто накрийте і мороз не вб’є її.

Не найкращі дні для землеробства в квітневі числа 5 — фаза сизигия, і 19 — повний місяць.

Травень

В травневий місяць, люди вже активно займаються діяльністю на городах, грядках,тому що вже настає досить приємна і тепла погода.

У цьому місяці висаджуються всі залишилися плоди. Люди продовжують висаджувати картоплю і також починають роботу з видалення шкідливих комах з неї. Досаживают таке кодло, як буряк, гарбуз, квасоля, горох, кабачки. А якщо говоримо про кольори, то висаджують однорічні квіточки.

Не найкращі дні для землеробства в травневі числа 5 — фаза сизигия, і 19 — повний місяць.

Червень

Влітку роботи не припиняються, вони стають більш трудомісткими. Так, час висадки плодів вже закінчені, але ми можемо повторно висаджувати ті рослини, які, наприклад, дозріли, ви прибрали їх бур’яни, це відноситься до таких рослин, як редиска, петрушка та інша зелень.

Влітку, як правило, у спеку і рослинам не вистачає води для розквіту і дозрівання, тому підвищену увагу приділяємо поливання плодів, доглядаємо за грядками, прореживаем рослини, позбавляємося за шкідливими комахами, прибираємо зайві бур’яни.

Не найкращі дні для роботи з грунтом це: 3 червня — фаза сизигия, і 17 червня — тут повний місяць.

Липень

В липневий місяць спека тільки зростає до максимальних температур, а щоб у цей час наші рослини не згоріли і не засохли, приділяємо час рясного поливу і вивільняємо плоди від сухої трави. У цей період важливо дати плодах багато води і обов’язково оберігайте їх від шкідливих комах. А так як в цей місяць, починають дозрівати перші і нові паростки, приділяйте увагу проріджування рослин, прищипую. Ще, можна повторно садити зелень, і навіть капусту, наприклад, пекінську.

Не найкращі дні для роботи в місяць липень з грунтом будуть: 2 липня — фаза сизигия, і 17 липня — тут повний місяць.

Серпень

Серпневий місяць іноді доводиться менш спекотним, але це дивлячись де. Але тим не менш, літо продовжується. Плоди достигають саме в серпні, люди потихеньку починають збирати урожай. Але тим не менш, деякі і в кінці літа садять плоди, наприклад, цибуля долговечник, також садять кущі дерев, які приносять плоди.
А так, звичайно місяць серпня — час збирати врожай, думати про те, як і що засолити, як зварити смачне варення, повидло з ягід, компоти.

Не найкращі дні для роботи в місяць серпень з плодами і грунтом будуть: 1,30 серпня — фаза сизигия, і 15 серпня — тут повний місяць.

Вересень

У вересні у нас триває збір плодів, ми починаємо прибирати не тільки самі плоди, але і бур’ян, що залишився після них, ретельно все чистимо. Весь збір розподіляємо по ящиків і мішків ,щоб зберегти на зиму в льосі або інше прохолодне місце. Також люди починають відразу готувати розсаду, які будуть висаджувати на наступний рік. Але у вересні також продовжують висаджувати, правда, не всі, але деякі садять з квітів — тюльпанчики, нарциси, крокуси, а якщо з ягідних кущів, то це — малинка, аґрус.

Не найкращі добу у вересні, щоб возитися з грунтом: 28 вересня — сизигия, і 14 — тут повний місяць.

Жовтень

У жовтневі дні вже майже нічого не садять, адже в деяких місцях вже навіть випадає сніг, а в цей період в якихось частинах Росії більше займаються тим, що збирають бур’ян, чистять грядки, удобрюють землю до наступного періоду посадки. Те, що встигли посадити, наприклад, певні саджанці, їх на зиму потрібно обов’язково утеплити, щоб мороз не вбив їх.

Незважаючи на холодну погоду, посіви тривають, адже існують плоди, призначені саме для посадки під зимовий період і зимують вони під снігом весь зимовий сезон. В цей час зазвичай садять часник, цибулю, і навіть деякі види квітів.

Здорово, якщо у вас є своя теплиця, яка втоплена, ви можете без проблем висаджувати інші плоди.

Не найкращі трудові добу на городі в жовтні: 28 — фаза сизигия, і 14 — тут повний диск.

Нижче, в табличці, ви побачите кращі маніпуляції.

Листопад і Грудень

У дані періоди вже майже нічого не висаджують. Актуально, щоб приготувати сад, грядки до наступного сезону, прибираєте сміття, лушпиння, бур’яни.
Але якщо у вас немає теплиці, то деякі рослини ви можете вирощувати в будинку, в ящиках, для цього точно підійдуть такі кодла як: цибуля, кріп, петрушка, їх вирощують саме на підвіконнях, тому що їм потрібне світло.

Ті хто любить квіти, садять їх також будинки, в горщики або ящики. Сіють квіточки: лаванду, гвоздику.

Нижче, в табличці, ви побачите кращі маніпуляції.

Не найкращі добу для трудової діяльності з грунтом: 26 — сизигия, і 12 — тут повний диск.

Як фази місяця впливають на рослини

Як зрозуміти, коли справляє вплив місяць, потрібно дивитися на наростання і спадання. Вплив місяця відбувається не тільки на живу рослинність, плоди ,а також на інші живі організми, на людей, до речі, теж і тварин.

Наростання до повний місяця, як правило, протікає 14 днів. Саме в даний період часу зростає плід, від самого кореня до квітки. І виходить, що поки виростає син, наростає і сам місяць

У дні, коли місяць стає повною, а точніше на етапі, коли вона росте, трапляються багато різних таких процесів росту. Тому таке називають розквітом сил. В даний проміжок рослина максимально набирає сил, корисних субстрат.

Ось ці певні 14 днів дають зміни не тільки рослинам. Наприклад, у людини відбувається спад активної діяльності та енергії. Але рослини в цей час отримують максимум енергії до коріння, тому не рекомендують в ці дні займатися діяльністю, де будуть зачіпатися коріння рослин, наприклад, не можна займатися пересадкою плодів, обрізати теж не можна і садити не рекомендується.

0f9af482bf1aaf6007f354094c932016 Місячний посівний календар для садівників і городників на 2019 до 2025 роки

Багато вчених досліджували дану тему, саме взаємодія наростання і спадання місяця з ростом плодів. В результаті, вчені побачили закономірність, її ви побачите нижче в табличці.

Висновок: взаємодія існує і його не можна виключати. Тому на підставі результатів вивели спеціальну табличку — місячне розклад.

Давайте ж дізнаємося, в який момент часу все таки дозволено розводити насіння.

Які рослини можна садити на зростаючу місяць

В момент наростання місяця, радять садити: квіти, чагарники, які ростуть швидко, пікулі, а ще, дині, огірки.
Коли говоримо про домашні відростки, їх теж дозволяється відсаджувати, прищеплювати, прибирати готові плоди, щоб вони є.

b7cd9924ee00e86d595384649e923836 Місячний посівний календар для садівників і городників на 2019 до 2025 роки

В результаті, рекомендують садити у даний етап насіння, що дають плоди над землею, а не всередині землі, до них відносяться, помідори, перці і схожі.

У 2019 році дні зростаючої місяця будуть припадати:

 • Січень — 6-20;
 • Лютий — 6-19;
 • Березень — 7-20;
 • Квітень — 5-18;
 • Травень — 5-18;
 • Червень — 3-16;
 • Липень — 3-16;
 • Серпень — 2-14 і 31;
 • Вересень — 1-13 і 30;
 • Жовтень — 1-13 і 29-31;
 • Листопад — 1 – 11 і 27 – 30;
 • Грудень — 1-11 і 27-31.

Що садять у фазі спадною місяця (на убуваючу місяць)

У неповний місяць місяць навпаки, садимо лише ті плоди, які доводиться закопувати в грунт, сюди відносять: картоплю, головки цибулі, часник, морква тощо.

В даний час ви можете також збирати урожай на зиму. А також займатися тим, що підстригати кущі.

Актуально тут же — удобрювати землю мінералами. Т. к. розвиваються кореневі системи.

У даний момент чистять город від сухої трави, прибирають з грядок плоди, що ростуть у землі.

fd2532d9ac13ca7c1a82c73224968d66 Місячний посівний календар для садівників і городників на 2019 до 2025 роки

Щербатий Місяць в 2019 році доведеться на наступні дні:

 • Січень — 1-5 і 21-31;
 • Лютий — 1 – 4 і 21-28;
 • Березень — 1-5 і 22-31;
 • Квітень — 1 – 3 і 20-30;
 • Травень — 1 – 3 і 20-31;
 • Червень — 1 і 18-30;
 • Липень — 1 і 18-31;
 • Серпень — 16-29;
 • Вересень — 15-27;
 • Жовтень — 15-27;
 • Листопад — 13-25;
 • Грудень — 13-25.

Які роботи можна проводити в новолуння і повнолуння

На наявною стадії — настає як би криза для всього живого, тому не рекомендують садити насіння. Але тим не менш, ви можете збирати кореневі овочі.

Молодик у 2019 році випадає на наступні дні:

 • Січень — 6
 • Лютий — 5
 • Березень — 6
 • Квітень — 5
 • Травень — 5
 • Червень — 3
 • Липень — 2
 • Серпень — 1 і 30
 • Вересень — 28
 • Жовтень — 28
 • Листопад — 26
 • Грудень 26

Повний місяць припадає на такі дати:

 • Січень — 21;
 • Лютий — 19;
 • Березень — 21;
 • Квітень — 19;
 • Травень — 19;
 • Червень — 17;
 • Липень — 17;
 • Серпень — 15;
 • Вересень — 14;
 • Жовтень — 14;
 • Листопад — 12;
 • Грудень — 12.

В повню й молодик ви дозволяється розпушувати грунт, копати, насичується чорнозем киснем.

У розкладі дізнаєтеся що конкретно дозволяється здійснювати в певні стадії.

Як ви бачите, що все ж є взаємодію місяця і розсади, тому вам ці таблички допоможуть виростити багатий урожай. Всього доброго!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!