Духів день в 2020 році: коли відзначають, історія і традиції

 Духів день в 2020 році: коли відзначають, історія і традиції

Багато людей в Російській Федерації, які часто відвідують церкву, знають про те, що День Парфумів в 2020 році буде проводитися на 52-й день після Великої Пасхи. Незалежно від того, що свято існує вже дуже давно, традиції і звичаї збереглися й донині. Повір’я і легенди передаються від старших поколінь молодшим. Всі правила і заборони повинні чітко дотримуватися, щоб не розгнівати померлих родичів.

Коли зазначається

Варто відзначити, що День Духів відноситься до свят пасхалії. Це означає, що вони тісно взаємопов’язані між собою, особливо з Великоднем і Воскресінням Бога. Саме тому День Духів не має певної дати в календарі.

 Духів день в 2020 році: коли відзначають, історія і традиції

Історія

Не багато знають про те, що свято Духів з’явився ще в ті часи, коли на Русі було поширене язичництво. Апостоли зглянулися з небес і розповіли людям про подвиги, які вони зроблять, про легенди та історії, ще не розказаних раніше.

Після того, як Бог поділився зі своїми відданими слухачами історіями, він спустив на Землю двох янголят, яких попросив стежити за будь-якими змінами в поведінці людей. Потім виявилися незвичайні чудеса: люди, які слухали Господа, стали виліковуватися від серйозних хвороб. Саме тому Віруючі стали відзначати день зішестя духів. Таке свято зберігся і в сучасному світі.

Традиції і звичаї

Існування свята Дня душ несе за собою величезну кількість різних традицій і звичаїв. Згідно з документальним підтвердженням про історію цього свята, багато жителів стрибали в ніч Духів через багаття. Якщо пригающій не обпікся — у духів немає ніяких причин для занепокоєння. Просто згадайте добрим словом. А ось якщо обпалили ноги, або підпалили плаття — парфуми переживають за вас. Варто поставити в церкві свічку за упокій душі померлого.

День духів краще почати з походу до церкви. Исповедуйтесь батюшки, розкажіть йому про те, що вас турбує найбільше. Він відпустить вам всі гріхи і помолиться за ваше здоров’я. Обов’язково згадуйте молитви, прославляйте Бога і трепетно ставитеся до своїх стареньких родичів.

Береза – головний символ свято

Після служби в церкву багато жителів нашої країни несуть, за вже сформованою традицією гілочки берези, або хоча б листя з цього дерева. Після того, як рослини принесли додому, їх необхідно поставити в вазочку і скласти близько ікони. Принаймні, у старовинні часи гілки залишали в Червоному кутку, про який нам розповідали ще на шкільних лавках. Якщо ви хочете висловити шану своїм родичам, то буде досить згадати рідних людей, і поставити березові паростки близько фотографії.

Більше того, існує легенда, яка свідчить про те, що гілочки потрібно розкласти в кожній кімнаті. Таким чином воскреслі всього лише на одну ніч духи зможуть переміщатися по квартирі. Не варто переживати: це не небезпечно, а ваші померлі близькі люди принесуть в будинок успіх і спокій ще на рік.

 Духів день в 2020 році: коли відзначають, історія і традиції

Зверніть увагу! Існує легенда, яка свідчить про те, що в День духів багато трави володіють неймовірним цілющим властивостям. Багато хто навіть радять зібрати «урожай» і засушити листочки, щоб протягом всього наступного року заварювати чай і почувати себе набагато краще, ніж зазвичай.

Поминання покійних

У духів День віруючі християни Російської Федерації повинні згадати своїх померлих предків.

  1. Розчищають могили на кладовищах, замовляють спеціальні огорожі і вінки. Обов’язково потрібно покласти хоча б невеликі букети з живих квітів на лавки біля місця поховання.
  2. На могилах залишають палаючі свічі. Вважається, що таким чином ви даруєте тепло своїм померлим родичам.
  3. Багато людей відвідують церкви і ставлять свічки за упокій душі. Якщо ви не розбираєтеся в процедурі, краще звернутися за допомогою до священнослужителів.

Саме в цей день люди моляться і проводять літургію для того, щоб заспокоїти розгніваних, по тим або іншим причинам, померлих родичів.

Що заборонено робити

Тепер, після того, як ви дізналися, коли ж саме буде проводитися День парфумів в 2020 році, ви зможете повністю розпланувати свій день і навіть робочий графік, однак не забудьте дотримуватися звичаїв та традицій:

  1. Ні в якому разі не можна займатися землеробством у цей день. Варто відмовитися від будь-якої роботи в саду. За повір’ями, ви тільки рассердите духом, якщо вторгнетесь в їх володіння.
  2. Не забирайтеся будинку. Краще провести генеральне прибирання напередодні свята, інакше накликати біду в своє житло.
  3. Точно така ж заборона поширюється і на будь-яку фізичну роботу. Не періть, не займайтеся прасуванням постиранных речей. Краще прочитайте молитви, щоб духи трохи заспокоїлися.
  4. Не можна лаятися і сваритися зі своїми домочадцями, колегами по роботі, друзями і навіть знайомими. Багато священнослужителі кажуть про те, що це призведе до не самим хорошим наслідків.

 Духів день в 2020 році: коли відзначають, історія і традиції

Турботливі дружини в цей день готують своїм обранцям смачні вечеря. Після того, як вся родина засяде за святковий стіл, вони говорять слова подяки своїм чоловікам і згадують своїх умершихх родичів добрими словами.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!