День хіміка в 2020 році: дата і історія свята

 День хіміка в 2020 році: дата і історія свята

Святкувати День хіміка в 2020 році будуть ті, хто нерозривно стикається з цією професією. Цінно знати, коли саме він буде, щоб розповісти про цей день одногрупникам, колишнім випускникам, колегам, науковим керівникам або рідним. Хоч подія не особливо відома в нашій країні, людей, які мають відношення до нього дуже багато, так як хім індустрія зараз відмінно розвинена, а компанії цієї галузі є практично у всіх мегаполісах.

Коли буде

Подія не має визначеної дати, так як його відзначають у вибраний місяць, але не день. Ще в стародавні часи, коли у влади стояв СРСР, день та святкові події організовували в 1-ю суботу квітня.

Зверніть увагу! У 2020 році День працівника хімічної галузі припадає на 31 травня.

Чи знаєте ви, що дане свято відзначають не тільки в Російській Федерації, але і в багатьох інших країнах світу?

Історія виникнення

Швидкоплинний розвиток хім індустрії відбулося в кінці минулого тисячоліття. Щоб схвалити звернення країни в цілому або певних сфер, збільшувалося число компаній, які застосовували характеристики речовин для виробництва фарб, побутової хімії, будівельних матеріалів та інших завдань. Варто відзначити, що разом з тим збільшувалася і кількість людей, які працюють у даній галузі.

Початок виникнення такого професійного події виникла з 4 учнів хімфаку Ленінградського інституту в 1961 році. Вони вирішили присвятити дорогоцінної науці маленьке торжество. Без чиєї-небудь допомоги вони змогли зробити спеціальні наукові вікторини. Варто зазначити, що зустріч пройшла тихо і скромно, але вона полюбилася і учням, і педагогам. Тому звичай святкування вирішили задокументувати на державному рівні.

 День хіміка в 2020 році: дата і історія свята

Після такого рішення ініціативу захотіли підтримати і студенти столиці нашої країни. Крім того, вони стали проводити урочисті вечері в обраних освітніх установах. День хіміка ставав все популярнішим і в різних організаціях цій галузі. Незважаючи на це, офіційно закріпили його в виробничому календарі Росії лише в 1986 році. З тих пір щороку кожен поважаючий себе хімік повинен відзначити професійну дату.

Кого привітати?

За вже усталеним звичаям у майбутньому році свій професійний день будуть відзначати не тільки хіміки, але і студенти, які вже пов’язали з науковою діяльністю всю свою життя, а також сім’ї і співробітники нафтогазової промисловості. Своїм проф днем його вважають люди, робота яких нерозривно пов’язане з дослідженням параметрів матеріалів і всієї таблиці Менделева, відомої всім ще зі шкільної лави. Привітати можна і наукових працівників, трудящих над створенням нових речовин, будівельних матеріалів та інших хімічних продуктів. Відзначають його і учні химфаков в інститутах на території всієї Російської Федерації, починаючи від Санкт-Петербурга, де він з’явився, і закінчуючи маленькими містами в областях країни.

Традиції святкування

За всю історію існування події склалися вже звичні «обряди» і ритуали. В такий день можна знайти:

  • лекції;
  • зустрічі з колишніми науковими керівниками;
  • майстер-класи.

Для співробітників влаштовують виставки з певною тематикою та інші подібні заходи. Виділеним працівникам зазвичай вручають премії, відзнаки, дипломи. Організовують святкові заходи або виступи за участю зірок сучасної естради. Варто відзначити, що завершальною частиною святом нерідко стає застілля в ресторані.

У навчальних закладах зазвичай влаштовують лекції, на яких розповідають не тільки про власним звершення, але і історіями «завоювань» решти людей, зайнятих у даній галузі. За вже сформованим традиціям проводиться урочистий концерт, організований найвідомішими студентами нашої країни. Молодь старанно готується до своїх виступів, придумують вікторини, веселі конкурси. На урочистому застілля юні науковці часто готують незвичайні коктейлі або іншими методами проявляють свої проф здібності.

 День хіміка в 2020 році: дата і історія свята

Звичайно ж, не можна не згадати і про головної фігури в хімічній галузі за всю історію Російської Федерації — про Менделєєву, якого активно згадують в цей день.

Чи знаєте ви, що саме він став відомий, як самий популярний російський хімік. Незважаючи на його відкриття, він так і не став володарем Нобелівської премії. Два рази престижну нагороду передавали іншим діячам науки, а коли його роботи були визнані феноменальною заслугою, він вже, на жаль, помер.

З більшим розмахом відзначають подію по всій країні, особливо в тих областях, де велика частина людей працює в організації хім індустрії. Часто навіть в невеликих містечках нашої держави разом проводиться і день міста. Глава адміністрації дарує персоналу додаткові стипендії і навіть премії, для службовців організовуються виступи та розважальні концерти, які часто закінчується салютом.

Якщо серед ваших знайомих або рідних є хімічні працівники, обов’язково привітайте їх з проф подією. Завчасно приготуйте спрямовані на певну тематику символічні подарунки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!