День весняного рівнодення в 2020 році: традиції і звичаї в різних країнах

 День весняного рівнодення в 2020 році: традиції і звичаї в різних країнах

День весняного рівнодення в 2020 році, коли світловий день і темний час доби мають приблизно схожу тривалість, зазвичай є символом початку весни за астрологічним календарем. Він відомий у майже всіх державах і народах, однак у Російській Федерації старі звичаї події фактично канули в небуття. Жителі нашої країни фактично не приділяють особливої уваги цій події.

Особливості астрологічного явища

Весняне рівнодення – це небесне явище, яке було викликано особливими ознаками Галактичної системи. Суть її полягає в тому, що Сонце рухається по умовній смузі навколо Землі. Коли екліптика (так називається траєкторія переміщення Сонця) стає паралельною з боку екватора, приходить рівнодення. Трапляється це явище двічі в рік – навесні і осінню пори року. Так як різниця між материками і країнами може бути одно на кілька часових поясів, дата часто зсувається.

Зверніть увагу! Календарне позначення Дня весняного рівнодення не зміниться і в 2020 році. Відбудеться це подія 20 числа першого весняного місяця.

den vesennego ravnodenstviya v 2020 godu: tradicii i obychai v raznykh stranakh42 День весняного рівнодення в 2020 році: традиції і звичаї в різних країнах

У 2005 році подібна аномалія, при якій тривалість денного часу дорівнює нічного часу доби, було 23 березня, але практично за останнє століття змін дат не очікується. Астрономи зробили розрахунки, що наступне рівнодення буде лише 19 березня 2097 року.

Особливий день

Ще в старі часи люди побачили що двічі день «стикається» з темним часом доби. Схоже явище, яке відбувалося навесні, пов’язували з початком наступного збору врожаю. У багатьох країнах і в сучасному світі цей день відзначають Новий рік. Суть в тому, що це певна точка відліку, після якої нічний час доби ставало коротше, Місяць опускалася нижче і сильніше світило. Природні явища починали оживати, на деревах розпускалися бруньки, грунт досить швидко остигала, щоб можна було посадити різні зернові культури.

Астрологічну аномалію наші праотці нерозривно співвідносили з божествами. З даної причини влаштовували гуляння народні танці, прославляючи бога Місяця та інших божеств, прощалися з холодним порою року і раділи майбутньої весни. На даний момент багато ритуали залишилися в пам’яті лише на сторінках історичних книжок, проте східні народи і зараз присвоюють астрологічним явища особливе значення. У березні вони влаштовують різні свята (Навруз, Новий рік і ін).

Традиції і звичаї

Весняне рівнодення в 2020 році будуть відзначати лише в деяких областях нашої держави, однак до цього в такий день влаштовували масові гуляння. Однією з традицій події стала випічка прісного печива. В деяких селах дотримуються такої традиції та в сучасному світі. Дами готують з тіста жайворонків, а потім пригощають родичів, рідних і близьких, друзів. Дають незвичайну випічку і домашнім тваринам, щоб уберегти їх від захворювань. Дана традиція присвячується прильоту птахів з теплих країв. Пташок випікають не просто так – саме ці птахи першими повертаються з теплих країн.

До цього господині готували пироги, коржі, торти. Існував ритуал, під час якого люди кидали коржі високо в небо, закликаючи Сонце швидше зігрівати грунт. Багато були впевнені, що людину, яка зуміє викинути пиріг вище інших, чекає успіх на весь майбутній рік. Всіх сусідів неодмінно запрошували в будинок і саджали за стіл, пригощали різними стравами.

Коли темніло, всі мешканці села збиралися разом і влаштовували масові гуляння з танцями та хороводами. Увечері запалювалися величезні багаття, які палили протягом всієї ночі. Люди знали, що в рівнодення протидіють сила і слабкість, зима і весна.

 День весняного рівнодення в 2020 році: традиції і звичаї в різних країнах

Зверніть увагу! Багато людей були впевнені, що цей день має великий чарівною силою, бо дівчата неодмінно ворожили ввечері і в темний час доби, щоб з’ясувати хоч щось про свою долю.

Протягом дня необхідно було виконувати лише добрі справи. Ні в якому разі не можна бажати зла навіть лютим супротивникам. Якщо допомагати людям, робити добро сусідам і друзям, можна накликати удачу не тільки у власний будинок, але і долю.

Як святкують у різних країнах

У 2020 році День рівнодення неодмінно будуть відзначати в декількох державах:

  1. В Індії організовують фестиваль фарб, який триває два дні. Спочатку люди веселяться, танцюють, накривають святкові столи, а після виходять на вулицю і засипають учасників заходу спеціальним порошком, влаштовують цілі фестивалі по місту.
  2. У Країні висхідного сонця всі починають прибирання, особливу увагу звертають на вівтарі. Близько фото з загиблими рідними ставлять невеликі тарілки з водою і рисом. Жителі країни висхідного сонця накривають урочистий стіл, але готують лише вегетаріанські страви.
  3. У Таджикистані, Ірані та в інших східних державах Навруз святкують. Люди приводять своє житло в порядок, готують багато різних страв, а після цього на вулицях міста влаштовують гучні гуляння з вогнищами, залпами салютів та полум’яними шоу.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!