День вчителя в 2020 році: якого числа відзначають, історія та традиції свята

 День вчителя в 2020 році: якого числа відзначають, історія та традиції свята

Кожен школяр в Україні знає про те, як важливо згадувати працю тих, хто щоденно турбується про нас період дорослішання, навчає новим матеріалом і стає практично другий «мамою». Мова йде, звичайно ж, про такої професії, як учитель.

Якого числа зазначається

Кожен рік багато плутаються з датою проведення свята, оскільки дата не має певного дня у виробничому календарі нашої країни. Якщо раніше подію відзначали всі викладачі в останню суботу вересня, то в сучасному світі нарешті визначили офіційну дату події: 4 жовтня. Варто відзначити, що його відзначають не тільки в нашій країні, але і по всьому світу.

Однак, при складанні свого графіка, варто пам’ятати про те, що хоч свято і є офіційним, додаткового вихідного дня у виробничому календарі не передбачається. Звичайно ж, в будь-якому правилі є виняток: це стосується тих років, які на День Вчителя випадає на суботу або неділю.

Історія появи

Вчені, які займаються вивченням виникненням різних свят нашої держави, так досі і не визначилися, чому цей день стали відзначати у нас в країні.

Версія перша

Вперше свято з’явився ще в стародавні часи, коли учні відвідували своїх викладачів, які вже пішли на пенсію. В цей день повсюдно звучали щирі слова вдячності за працю і терпіння старших людей. В результаті ініціативу учнів підтримали і журналісти, які звернулися до уряду нашої країни з проханням про надання окремого дня для того, щоб всі бажаючі змогли відвідати своїх вчителів. Так, вперше провели урочисті заходи, присвячені Дню Вчителя в 1960 році.

Після розпаду Радянського союзу свято втратило свою актуальність і з часом про нього забули. Знову нагадали про його існування вчителі, які нагадали про те. що вони працюють вже протягом досить довгого часу не дарма. У підсумку свято перенесли на першу неділю жовтня. Подію відзначали на міському рівні, адміністрація та батьки учнів вручила улюбленим викладачам пишні букети, символічні подарунки та, звичайно ж, коробки цукерок.

Традиційна дата, найбільш відома на даний момент знайшла свою силу лише в 1993 році. На думку багатьох викладачів, зміни не особливо відбилися на графіку роботи, оскільки сильно дати, все ж, не зрушили. Саме з цієї причини багато жителів нашої країни досі плутають дати проведення Дня Вчителя.

 День вчителя в 2020 році: якого числа відзначають, історія та традиції свята

Версія друга

За цією версією свято вперше було прийнято на розгляд завдяки всесвітньо відомої Організації Об’єднаних націй. Звичайно ж, в список тих, кого треба привітати в цей день потрапили не тільки вчителі з шкільних загальноосвітніх установ, але і професори вузів. Дата святкування з’явилася не випадково: саме 5 жовтня був прийнятий законопроект, який свідчив про права викладачів.

Незабаром це питання підняли вже на міжнародній конференції, яку підтримали більшість сучасних країн. У Франції обговорювали не тільки питання про майбутній системі освіти, а й говорили про правові аспекти для вчителів і учнів. У багатьох доповідях в цей день були присутні і опис «наболілої» проблеми сучасної освіти — фінансової і моральної незалежності педагогів. Багато жителів нашої країни звернулися до ООН за допомогою, щоб якомога швидше ліквідувати істотне розходження і існуючу дискримінацію між вчителями по всьому світу.

Варто відзначити, що на цій зустрічі досить активно обговорювали і різницю професійної підготовки педагогів по всій країні. У підсумку був прийнятий спеціальний документ, який тепер користується великою популярністю у педагогів різного статусу по всьому світу.

Цей день у інших країнах світу

Звичайно ж, кожен учень, батько і вчитель знає про те, які звичаї і традиції існують у День Вчителя в Російській Федерації. Але чи знаєте ви, що не тільки в нашій державі прийнято виражати вдячність своїм викладачам? Щороку свято відзначають практично у всьому світі, що тільки зайвий раз підтверджує важливість та значимість професії «вчитель». Пропонуємо вам подивитися, як відзначають цю пам’ятну дату в інших країнах світу.

 День вчителя в 2020 році: якого числа відзначають, історія та традиції свята

Франція

В урочистий день учні вітають своїх вчителів тільки щирими словами. Як правило, дарувати подарунки, навіть символічні — не прийнято. Замість них, діточки влаштовують невеликі концерти, на які заздалегідь готують короткі виступи. Після заходу, батьки запрошують вчителів за святковий стіл. Все це виглядає, як звичайне шкільне збори: без зайвого пафосу і суєти.

Німеччина

Німецькі молодші діти дарують листівки, зробленими своїми руками, а старші учні обмежуються усним вітанням в класі.

США

В Америці шанують традиції, а День Вчителя відзначають на свіжому повітрі. В цей день не проводиться якихось гучних концертів: всі заняття дітей переносяться в найближчий ліс. Клас, разом з батьками і учнями йдуть у похід, де вчителі розповідають про необхідність зберегти живу природу. Тих викладачів, які вже пішли на пенсію, пізно ввечері чекають гості, які, як правило, приносять всіма улюблений яблучний пиріг.

Китай

День Вчителя в Азії проходить 10 жовтня. У списку справ: шкільний концерт і величезні букети квітів для улюблених викладачів.

 День вчителя в 2020 році: якого числа відзначають, історія та традиції свята

Аргентина

Варто зазначити, що для мешканців спекотної країни це свято вважається офіційним приводом не ходити на заняття. Уряд країни вважає, що найкращий подарунок для вчителів у цей день — можливість відпочити.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!