День медика в 2020 році: дата, історія та традиції свята

 День медика в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Одна з найбільш важливих і потрібних професій в світі — лікар. Навіть у свій святковий день ці неймовірні люди не забувають про свій обов’язок і продовжують лікувати пацієнтів, виїжджати на термінові виклики і чергувати в лікарнях. Розповімо докладніше про історію виникнення свята, про традиції, дати торжества і заходах на честь лікарів.

Дата

У списку свят, присвячених працівникам поліклінік і лікарень, день медика завжди був особливим. В Україні існує окремий День лікаря і навіть День медсестри, але тільки в цю урочисту дату дякують і вітають абсолютно всіх, хто пов’язаний з медициною. В їх число входять не тільки лікарі, але і лаборанти, санітари, фармацевти, біологи та хіміки, дослідники та науковці. Від сумлінної роботи кожного із цих людей залежить наше життя і здоров’я.

День медичного працівника в Україні справляють кожну неділю 21 червня. У 2020 році святковим днем стане 21 червня. Торжество офіційно входить в державний перелік професійних свят та пам’ятних дат. День медика завжди святкується в неділю, тому апріорі є неробочим. Але практика перенесення робочих і вихідних днів для цього свята, на жаль, не діє.

Медичних працівників у неділю 3 червня офіційно вітають не тільки в Україні, але і в інших країнах СНД (Молдова, Киргизстан, Росія, Казахстан, Вірменія, Білорусі). Азербайджанці вшановують лікарів 17.06 в день появи першого в країні Міністерства охорони здоров’я. День медичного працівника також святкують в країнах Європи, Америки, Азії і Африки. Дати урочистих днів при цьому різняться.

 День медика в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Історія

У нашій країні День медика з’явився ще понад півстоліття тому. Після розпаду СРСР свято повернувся до реєстру офіційних професійних свят у 1994 році завдяки указу Президента.

Клятва Гіппократа

Кожна людина хоча б раз у житті чув про клятву Гіппократа. Лікар, який закінчив навчальний заклад, на врученні диплома читає урочисту промову, в якій клянеться завжди допомагати людям і діяти тільки в їх інтересах, зберігати лікарську таємницю, не забувати вчителів і поважати колег. По суті клятва є якимсь зведенням морально-етичних правил, що регулюють діяльність медика. Основний зміст мовлення переходить з покоління в покоління віками, але сьогодні лікарі-початківці вимовляють вже кілька видозмінений текст. Початковий варіант клятви сьогодні не використовується, а в деяких державах випускники медичних університетів і коледжів не проговорюють її зовсім.

В Америці майбутні лікарі вимовляють обіцянку, створене на основі професійного кодексу, тому що навіть сучасний текст загальноприйнятою клятви, на думку громадян США, залишається неприйнятним для втілення його в життя в наші дні. У Росії клятва Гіппократа перетворилася в Клятву лікаря. При цьому слова урочистої промови за час її існування змінювалися вже три рази. У нашій країні ця обіцянка медиків закріплено на законодавчому рівні, воно входить у зміст нормативно-правового акта про охорону здоров’я.

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!