День матері в 2020 році: дата святкування

 День матері в 2020 році: дата святкування

В останній осінній місяць буде проводитися величезна кількість свят, яких з задоволенням будуть чекати люди будь-якого віку. В тому числі, на черзі святкування стоїть і, мабуть, самий ніжний день у році — День Матері. Сьогодні поговоримо докладніше про те, звідки він з’явився, а також як його відзначають не тільки в нашій країні, але і по всьому світу.

 День матері в 2020 році: дата святкування

Дата

Кожен рік багато губляться в здогадах: коли ж саме відзначати цей день? Відбувається це із-за того, що день не прив’язаний до певної дати в календарі нашої країни. Звичайно ж, варто відзначити, що святкують його не тільки в Російській Федерації, але і по всьому світу. Проте кожна країна вважає своїм обов’язком проводити святкові заходи в найрізноманітніші дні. Швидше за все, це робиться для того, щоб зміцнити культуру саме своєї країни.

Наприклад, на Україні цей день відзначають 25 березня, а от у Туреччині — 21 квітня. Для багатьох країн День матері проводять восени, оскільки їх уряд упевнений: мамі все одно, коли святкувати — головне, щоб поруч був їх дитина.

Свято давно вже вважається офіційно прийнятим, проте із-за того, що дата є плаваючою, додаткового вихідного дня у виробничому календарі не передбачається.

Як відзначають цей день в країнах світу

Чи знаєте ви, що День Матері прийшов в нашу країну ще дуже давно? Вперше виступили з ініціативою вберегти матусь від проблем за допомогою свята, в який їх зможуть вітати всі родичі, рідні та близькі люди, друзі, жителі Англії. Незабаром свято перейняли практично у всьому світі, однак, як ми вже говорили, єдиної дати так до сих пір не існує.

 День матері в 2020 році: дата святкування

Росія

У Російській Федерації день присвячувати представницям прекрасної статі прийнято не тільки в День Матері, оскільки існує ще й Міжнародний Жіночий День.Звичайно ж, варто відзначити, що День Матері -більш світлий і чистий свято, оскільки саме з його допомогою можна передати підростаючим поколінням віру в сімейні цінності, яких у сучасному світі, на жаль, дуже мало.

Вперше відзначили така подія в Росії лише в 1994 році завдяки відповідним документам уряду РФ. З ініціативою відзначення Дня Матері виступила багатодітна сім’я з Баку: в їх квартирі проживало більше 10 дітей! Як тільки уряд СРСР дізналася про такий «подвиг», було вирішено щорічно дякувати жінок за те, що вони ростять дітей.

Білорусь

Білоруси, точно так само, як і жителі Російської Федерації, відзначають таке свято осені. Проте в їх документах вказана опрделенная иуже зафіксована дата — 14 листопада. В цей день школярі готують спеціальні концерти, куди і прямують разом зі своїми мамами.

 День матері в 2020 році: дата святкування

Казахстан

Наші, так звані, південні сусіди, відзначають День Матусь в перший місяць очени. Варто відзначити, що їх календар теж не може «закарбувати» важливий день у році, оскільки подія бере свій початок у третю неділю. Свято для цієї країни і зовсім вважається молодим, оскільки офіційний дозвіл на організацію святкових заходів жителі отримали лише в 2013 році.

США

Жителі Америки просто обажают різні звичаї і традиції. Чи варто говорити про те, що сімейні цінності для них — понад усе. Вони практично раніше всіх інших країн внесли День Матері в свій виробничий календар — аж в 1909 році. В цей день в американців прийнято проводити не тільки зі своїми мамами, а й з усією родиною в цілому. Родичі збираються разом за святковим столів, батько сімейства говорить тост, балгодарит матінку за своє існування і споведение її дітей. Тільки після всіх цих процедур сім’я може приступити до трапези.

 День матері в 2020 році: дата святкування

Іспанія

У католицькій Іспанії традиції і звичаї Дня Матері нерозривно пов’язані з проведенням релігійного свята — Дня Діви Марії. Іноді це відбувається настільки яскраво, що гостям столиці навіть іноді дуже важко зрозуміти — що ж саме святкує країна. По всіх головних вулицях проходять фестивалі, з усіх ресторанчиків лунають запальні мелодії та ритми. Чи варто говорити про те, що День Мами в Іспанії є чи не одним з найбільш пам’ятних днів у році. Поступається такому торжества хіба що святкування Різдва.

Німеччина

Німці відзначають День, присвячений праці мами досить скромно і, як це часто буває в Німеччині — стримано. Однак у свята цієї країни є певний символ, який прийняли ще в 1957 році. У цей день прийнято дарувати жінкам кімнатні квіти в горщиках. Вважається, що чим більше подароване рослина — тільки більше дитина виявив поваги до мами.

Швейцарія

В Швейцарії точно така ж історія виникнення свята, як і в Німеччині. Ініціатива прийняття такого події виявили місцеві працівники парку, в якому ростуть квіти. Щоб подякувати жінок, вони цілий день роздавали безкоштовні квіти у фірмовій упаковці. У сучасному світі ця традиція не була втрачена, однак до квітів приєдналися ще й шоколадні цукерки.

 День матері в 2020 році: дата святкування

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!