День ермітажного кота в 2020 році: дата, історія та традиції свята

 День ермітажного кота в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Кожен рік в північній столиці РФ проходить День ермітажного кота. Вашій увазі пропонується прочитати, які особливості має ця урочиста дата, яким числом буде запланований це свято в майбутньому році і кому приймати рішення, в який день його святкувати.

На сьогоднішній день «эрмики» (зменшувально-пестливе назва чотириногої охорони галереї) є оригінальною ермітажної особливістю і свого роду «цікавою родзинкою для туристів міста». У 2015 році англійські засоби масової інформації назвали цих котиків однієї з найбільш незвичайних визначних пам’яток планети.

 День ермітажного кота в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Історія свята

Державний музей Ермітаж унікальний своїми цінностями, тому займає особливе місце в ряду найбільш відомих комплексів світового значення. У ньому міститься близько 3 мільйонів експонатів, куди включені пам’ятки культури світового значення різних часових епох. Цінності частково виставляються в залах, а частково утримуються в спеціально призначених коморах для зберігання. Важливе значення має не тільки забезпечення хорошого внутрішнього мікроклімату (підтримання температури повітря та вологості) для збереження творів мистецтва, але і боротьба з мишами і щурами, любителями гризти щось тверде. Гризуни часто завдають шкоди творам мистецтва.Традиція містити котячу службу існує вже давно, вона триває і сьогодні.

Свято офіційно затверджений всього 21 рік тому (у 1998 році), але хвостата гвардія живе в Зимовому палаці більше 270 років. Якщо вірити легенді, перша тварина привіз з Нідерландів цар Петро I, а в 1745 році цариця Єлизавета видала офіційний указ, і для знищення гризунів у стіни царського палацу поселили величезний полк кішок-щуроловів, привезених з Казані. З тих часів котяча охорона береже сам палац і прилеглі до нього території від непрошених зубастих гостей.

Не всіх тварин пускають (і пускали) в кімнати галереї. Вусатих служивих ділять на тих, хто «працює» в приміщеннях або у дворі музею, їх відбирають за особливостями поведінки і шкідливості, що часом водиться за деякими пухнастими звірками.

 День ермітажного кота в 2020 році: дата, історія та традиції свята

У 60-х роках ХХ століття чисельність котиків стала рости, вони були шкідливим фактором для цінностей музею, і начальство вирішило змінити «вусатих сторожів» на інші види знищення гризунів. Тварин відправили за стіни будівлі. Але скоро їх довелося повернути, оскільки зупинити збільшення кількості шкідників інакше було не можна. З того часу не залишається сумнівів в цінності кішок-зберігачів, а самих тварин пестять і плекають.

Сучасне життя ермітажного кота

Эрмитажные котики не гуляють самі по собі, всупереч прислів’ю. Кількість пухнастих служивих контролюється (не більше 50 особин на весь комплекс), а кожен вихованець обов’язково має:

 • цей документ (ветеринарний паспорт);
 • постійний медичний контроль за станом здоров’я;
 • лежаки і миски;
 • лотки (для живуть у приміщенні);
 • іграшки, що часто дарують звірятам відвідувачі;
 • бігове колесо для підтримки гарної фізичної форми.

 День ермітажного кота в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Котам не можна ходити по приміщеннях, де виставлені експонати, що їм можна перебувати лише в підвалах і на прилагающей території. Однак охорона часто ловить мисливців на верхніх поверхах, куди вони спритно забираються вночі. Їх ніхто не сварить, а всього лише виганяють назад.

Всі двері у підвалах комплексу мають «котячі» ходи, по яких котики спокійно проходять навіть у недоступні людям кімнати.

Серед «эрмиков» є й знамениті екземпляри. Відвідувачі найчастіше люблять фотографувати Василя, а блакитноокого белошерстого красеня Ахілла шанують за передбачення перемоги російської збірної з футболу на Чемпіонаті світу в 2018 році.

 День ермітажного кота в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Пухнаста гвардія, звичайно, забезпечується повноцінним харчуванням. Обідають вони обов’язково у відповідності з розкладом: о 14.00. Для догляду за тваринами в штаті співробітників галереї є три жінки. Раціон тварин підібраний так, щоб вони не припиняли виконувати свої прямі обов’язки: ловити шкідливих гризунів. Відвідувачі і працівники комплексу люблять радувати котиків смакотою. Все ж, збираючись в Санкт-Петербург на свято ермітажного кота в прийдешньому році кращою турботою про тварин стане певна грошова сума на їх утримання, оскільки закармливание і деколи не завжди відповідні продукти можуть виявитися шкідливим для здоров’я хвостатих гвардійців.

Традиції свята

З року в рік дату Дня ермітажного кота призначає музейна начальство, і про час проведення урочистостей у 2020 році можна буде знати в найближчі терміни, якщо слідкувати за нашими новинами або афішами на офіційному сайті організації.

Зазвичай котячий свято припадає на травень, кінець весни, і тваринки насолоджуються свіжою зеленою травичкою на галявинах і лежать на зігрітих першими сонячними променями пам’ятках, що подобається відвідувачам.

Цей день виникла вже досить давно, і в музеї вже є традиції його проведення. В Ермітажі обов’язково проводяться:

 • тематичні виставки дитячих малюнків, де малюкам пропонується намалювати киска;
 • ігрові та конкурсні заходи з аніматорами;
 • експозиції, присвячені котикам в мистецтві;
 • екскурсії в підвальні приміщення, де гості можуть подивитися, як живеться пухнастим мисливцям;
 • роздача тварин з команди Ермітажу.

 День ермітажного кота в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Роздача «эрмиков»

На сьогоднішній день кішки з Ермітажу вже є певним фірмовим знаком музею зі світовою популярністю. Багато любителів тварин цікавляться можливістю в 2020 році взяти тварину до себе додому. Музейна начальство не забороняє це робити тоді, коли кількість кішок вище покладеного. Для жителів північної столиці в цей день проводиться акція і вподобаного звірка можна отримати прямо в руки. Варто зауважити, що подібні акції проходять не тільки в день вшанування «эрмиков». Отримати тварину-щуролова бажають досить багато людей, але віддати цих спритних і розумних мисливців можуть не кожному.

Кошенят в музеї не буває, тому що всіх його мешканців обов’язково стерилізують.

 День ермітажного кота в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Майбутній господар повинен добре знати, яка відповідальність чекає, так як більша частина кішок беспородна, вони також не «домашні» в традиційному розумінні цього слова і не будуть бути елементом декору, що прикрашає розкішні пентхауси. У багатьох хвостатих мешканців Зимового важка, а іноді і драматична біографія.

Не має значення, чи візьмете ви «эрмика» до себе жити або зможете обмежитися незвичайним сувенірним подарунком, на якому зображені ці милі звірятка. Просто приходьте в Ермітаж на свято з родиною, і ви відкриєте для себе це унікальне світова спадщина по-іншому. Ви отримаєте справжнє задоволення від подорожі в самобутню життя працьовитого кота-щуролова!

pinit fg en rect red 28 День ермітажного кота в 2020 році: дата, історія та традиції свята

Знайшли помилку? Виділіть текст мишкою і натисніть: ctrl + enter

Дякуємо!
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: