День бібліотекаря в 2020 році: дата і історія свята

 День бібліотекаря в 2020 році: дата і історія свята

Щороку це свято дозволяє віддати шану працівникам бібліотек, а також краще пізнати світ художніх творів, отримати нові знання про професії. Чи знаєте ви, коли саме відзначають День бібліотекаря в 2020 році?

Дата

У календарі це свято називається Загальноросійським днем бібліотек. Святкування відводиться на 27 травня, практично відразу після Дня Філолога. Варто відзначити, що свято так і не став офіційним, а виробничий календар поповнився додатковим вихідним. Тому працівникам бібліотек і наукових фондів не варто проводити бурхливий застілля — адже на наступний ранок доведеться рано вставати на роботу, якщо тільки на календарі не п’ятниця.

den bibliotekarya v 2020 godu: data i istoriya prazdnika18 День бібліотекаря в 2020 році: дата і історія свята

Історія

Свято ще зовсім молодий, оскільки отримав свій початок лише на початку нинішнього століття. Ініціативу щодо появи такого свята в російському календарі запропонував Василь Миколайович Зайцев — керівник національної бібліотеки. Ідею незабаром підтримали в Уряді, і Борис Миколайович Єльцин затвердив законопроект про появу Дня бібліотекаря. Стали з’являтися нові бібліотеки, а день офіційних співробітників наукової області проводилися екскурсії, виставки і навіть святкові концерти.

Чи знаєте ви, що 27 травня — не випадково обране число. Вся справа в тому, що саме в кінці травня завдяки указу Катерини II був підписаний указ про початок будівництва найбільшої на той момент бібліотеки в країні. Надалі це будівництво поклало початок всьому бібліотечної справи Російській Федерації. Можна сміливо сказати, що побудована Катериною бібліотека була справжнім відкриттям для тих, хто мріяв навчитися грамоті.

В кінці 18 століття в Уряді не раз порушувалося питання про створення такого місця, куди могли б привозити книжки всі бажаючі. Незабаром місце було вибрано, будинок побудований, але охочих поділитися своїми скарбами — не було. Все це пов’язано з тим, що раніше книжкові видання мали дуже високу вартість, і розлучатися з дорогими виробами ніхто не хотів. Для того, щоб регулярно поповнювати фонд створеної бібліотеки потрібно було величезне фінансування, якого в нашій країні на той момент практично не було. У підсумку, пройшло більше століття до того моменту, як бібліотека розпочала свою роботу.

Цар Олександр I також вніс величезний внесок у просуванні бібліотечної справи. Він видав указ, в якому говорилося, що абсолютно будь-книжкове видання, яке з’являлося в країні, повинно було бути обов’язково продубльовано в бібліотечні фонди. Звичайно ж, варто відзначити, що таке правило не поширювалася на газетну періодику, а також наукові роботи. Вже через кілька років правитель зміг відкрити величезну особисту бібліотеку, яка надалі стала однією з найпопулярніших в країні.

 День бібліотекаря в 2020 році: дата і історія свята

Як святкують

Варто відзначити, що 27 травня відзначають свій професійний день не тільки співробітники бібліотек. Відсвяткувати і проявити повагу до книги зможуть і численні відвідувачі бібліотечних фондів. Звичайно ж, не варто чекати в цей день концертів та гучних заходів, однак у кожної з бібліотек можуть проводитися невеликі конкурси. вікторини і навіть зустрічі з деякими письменниками і критиками літературної справи. Завдяки таким невеликим фестивалям, люди повинні відчути всю важливість і необхідність книг і процесу читання в сучасному світі, який вже практично повністю заполонили різноманітні гаджети. крім цього, в урочистий день відбудеться нагородження почесними грамотами кращих працівників бібліотечної справи.

Як правило, продумуються заздалегідь варіанти проведення заходів, заманюють відвідувачів бібліотеки конкурсами, розіграшами, цікавими вікторинами. Ті, хто просто не уявляє собі вечір без пари трійки книг, зможуть подумки подякувати співробітників бібліотек, за чашкою ароматного чаю.

Що дарувати на свято

Якщо ви хочете відзначити праці певного працівника бібліотеки, то традиціями не забороняється зробити йому невеликий символічний презент. Наприклад, жінки завжди будуть раді букетику квітів. А чоловіки, які практично не працюють в бібліотеках — оцінять технічні подарунки, наприклад, комп’ютерна бездротова миша.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради