2020 високосний рік чи ні? Що не можна робити в 2020 році Білого Пацюка

Якось так склалося, що як тільки черговий рік замаячить на носі – ми відразу ж кидаємося вивчати його календар, вишукуючи відповідь на сакраментальне питання: а чи буде він високосним? Це логічно і цілком природно для людської природи – вишукувати все незвичайне, несхоже, що вибивається із загальної канви. Тим більше, коли мова йде про характеристику цілого року, адже кожному хочеться, щоб у нього на долю випало трохи менше смутку, а радощів, навпаки – більше.

Високосний рік, чи ні, ми визначаємо за призначеному кількості днів у лютому – в цьому самому короткому, і тим оригінальному, місяці в році. До речі, в 2020-му в ньому буде рівно 29 днів, а це означає, що наступний рік нас чекає, на жаль, високосний. Чому «на жаль», чим взагалі «хворіє» лютий кожні чотири роки, і чому саме він – читайте в нашому сьогоднішньому матеріалі!

Чим високосний рік відрізняється від звичайного

ed3f099216746b0e6e8390b0c16d92ea 2020 високосний рік чи ні? Що не можна робити в 2020 році Білого Пацюка

Отже, як відомо, в нашому актуальному, орієнтованому на сонечку, календарі зовсім не 365 днів. Проблема в тому, що тропічний рік – еталонний, чітко відображає циклічність астрономічної ситуації – це 365 діб плюс неповні 6 годин. І коли Гай Юлій Цезар в 45 році до н. е. проводив свою календарну реформу (по його імені новий календар, до речі, і був названий юліанським), так от щоб усунути набігаючу різницю і як її врахувати, не допускаючи в результаті таких «поїхали» місяців, як у місячній орієнтації, він вирішив раз в чотири роки ввести «додатковий» деньок в одному з місяців, який і стане «відпрацьовувати» «зайві» шестичасовки.

Цей особливий рік так і назвали — «bis sextus», «другий шостий» з латини, «зайвий шостий годину». Після запозичення в нашій мові воно трансформувалося в «високосний». А взагалі, не пішла, як багато у нас думають, від «косити висы» — тобто «складати героїчні древнескандинавские вірші», природно, про ратні подвиги, або «косити весі» — «пройти косою смерті по населеним пунктам» і т. д.

f51b370be701fee7f0e6e8c282f964a6 2020 високосний рік чи ні? Що не можна робити в 2020 році Білого Пацюка

Чому ж «жертвою» став саме лютий, а не будь-який інший місяць? Здавалося б, для нас логічніше виглядав героєм такої чехарди, наприклад, грудень. А причина, насправді, банальна. Це у нас грудень – останній місяць у році. А у стародавніх римлян їм був якраз той, що стоїть перед березнем. Його назвали на честь етруського бога Фебруса – господаря померлих і підземного царства, який дарував смерть, очищення і багатство (порядок цих «подарунків» може бути будь-яким…). В місяць Фебруса проводилися свята «Februarius mensis», головною складовою яких служили обряди Луперкалій: пов’язані з заклинанням родючості і очищенням людини. А проводилися вони завжди в повний місяць, припадає на цей місяць.

Ось так, лютим неточності в році і «почистили», змусивши його тривати раз в чотири роки не 28 днів, а 29… Тепер ви знаєте, скільки днів у високосному році — 366!

Календар високосних років

2000 2004 2008 2012 2016 2020
2024 2028 2032 2036 2040 2044

Якщо ви думаєте, що на цьому історія з «високосностью» завершилася, ви глибоко помиляєтеся. Пройшло зовсім небагато часу, астрономічні пізнання злегка вдосконалилися, і люди зрозуміли, що в цю струнку схему закралася помилка. Адже якщо додавати по дню кожні 4 роки, виходить, що ті горезвісні 11 хвилин, відсутні до рівних 6 годин, з роками можуть зібратися настільки, що виллються в ще одні додаткові добу. Якщо бути точними, то це трапляється раз на 128 років.

Однак при григоріанської реформи порахували, що кожен раз тримати в голові цю екзотичну дату буде проблематично, тому раз і назавжди ввели правило: високосними є не тільки кожен четвертий рік в літочисленні, але і той, який кратний 400 років. Забавно, але саме завдяки цьому ми до Міленіуму ставилися з подвоєною побоюванням: мало того, що нове століття, нове тисячоліття, так ще й високосний на додачу!

Можна одружуватися у високосний рік 2020

44044a4a6d5c55e03c5405714fa82eff 2020 високосний рік чи ні? Що не можна робити в 2020 році Білого Пацюка

Якщо цікавить офіційна позиція Церкви, там кажуть, що християнство всі ці дрімучі байки не сприймає: людей єднає Бог, він же їх і оберігає все життя, і що в порівнянні з Його силою якийсь там рік, коли Він панує над вічністю? У мусульман з їх місячним календарем як-то ця проблема взагалі не варто, як, втім, і в іудаїзмі, де взагалі рік вирівнюється не високосним одним днем, а цілим додатковим місяцем, і там в цілому на цю тему інші думки побутують.

Якщо ж ви звикли розглядати тверезим поглядом через призму наукової думки, тут ще менше шансів для побоювань, так як крім стадного інстинкту і психологічної здатності людини переносити свої страхи в реальність – ну, так щоб справді було чого боятися, мабуть, інших виразних пояснень цього феномену не існує. Може, ви відшукайте?

Що ж стосується народних прикмет… Звичайно, якщо щиро в них вірите – переносите весілля. Однак пам’ятайте, що в такому випадку взагалі одружитися можна тільки раз в чотирирічку, так як слідом за високосним роком йде рік вдови, а за роком вдови – рік вдівця. Це, до речі, не жарт – це справді так і називається, і ми навіть цієї теми якось присвячували окремий матеріал. Якщо цікаво – почитайте.

Сприятливі і несприятливі дати

f58a9dd77f2120c3574e834f93403eab 2020 високосний рік чи ні? Що не можна робити в 2020 році Білого Пацюка

Ну, крім приведення дати однозначної 29 лютого, вичерпно відповісти на це питання, повірте, складно. Адже в кожній релігії, в кожній національній традиції існують свої думки на цей рахунок. Ось, наприклад, у місячному календарі сприятливими вважаються 10-11, 16-17, 21, 26-27 добу, і, до речі, 21-е – це взагалі ідеальний варіант, адже це – день Пегаса. Ще можна щодня перевірити за нумерологічним технікам на «сприятливість», використовуючи класичні розшифровки (окремий відповідний прогноз на 2020 році ми вже публікували). Або, нарешті, звернутися до китайських астрологам – ті перед настанням кожного року приймають замовлення на персональні календарі.

Що ж стосується церковних правил, якщо ви людина віруюча, то тут теж не все так просто: дивлячись для чого того чи іншого дня треба бути сприятливим? Якщо для гріха і зла – то ні один в наступному році не підходить. А ось добрі справи і творити молитву можна безперешкодно хоч щодня! Незалежно від «високосности» року.

Що не можна робити у високосний рік 2020

Для початку спробуємо відзначити, чого, згідно забобонам, робити точно не варто. Не можна міняти роботу, затівати переїзд, ремонт, зближуватися з іншими партнерами по бізнесу і починати свою справу, як таке. Взагалі вважається, що все має бути не масштабним і не надто значним. Так, не радять:

  • заздалегідь купувати речі «на смерть»;
  • розлучатися;
  • святкувати перший зубик дитини;
  • заводити домашню тварину;
  • стригтися, якщо ви вагітні;
  • колядувати.

А ще не можна… збирати гриби! Раніше вірили, що в цей рік земля позбавляється від усього лихого, і ось грибочки його якраз першими і вбирають. Ну, в цілому, деякі гриби і в звичайний рік можуть, так би мовити, доставити… Але, зараз не про це!

4e44eabf3aa7ec012aa4f309f6efaadc 2020 високосний рік чи ні? Що не можна робити в 2020 році Білого Пацюка

Якщо ви жінка і з якоїсь причини вважаєте, що першою освідчитися чоловікові не маєте морального права, готові вас порадувати: у 2020 році у вас буде стовідсоткова офіційна і абсолютно обґрунтована можливість це зробити! Ви, напевно, вже здогадалися, що цією датою є саме 29 лютого. До речі, ця традиція з’явилася в п’ятому столітті у ірландців після скарги св. Бригіти св. Патріку на цю несправедливість.

А ще треба встигнути… Записуйте: порадіти життю, посміхнутися максимальній кількості людей, допомогти всім, кому тільки можна, треба любити і бути коханими, робити один одному подарунки, виховувати класних дітей, творити і займатися творчістю, заробити купу грошей, відвідати якомога більше країн… Мало цього списку? Тоді складайте свій власний! І, зрозуміло, діліться з нами в коментарях, які заплановані на 2020 рік справи вам вдалося здійснити!

Прикмети та повір’я

Кажуть, що високосний рік – це погано. З будь-якої сторони. Війни, катаклізми, конфлікти, зростання смертності та інша неприємна статистика. Хтось може сказати, що якщо не виривати шматки з контексту, і досліджувати досить велику вибірку, ці роки, взагалі-то нічим не гірше за всіх інших. Але, погану славу логікою вивести проблематично, тим більше що в минулому ситуація доходила до абсурду: було незрозуміло, чи то собака крутить хвостом, то хвіст собакою…

До речі, якщо хто не знав:

a991c20e4068a6ca79950e9436d437a1 2020 високосний рік чи ні? Що не можна робити в 2020 році Білого Пацюка

Ті ж забобонні люди вважають, що думки – матеріальні. Отже, якщо вони чекають від року поганого, то підсвідомо починають побоюватися своєї долі, більше звертати увагу на підтвердження будь-яких каверз з його боку, всюди бачити «знаки» зі знаком мінус, ну, і, звичайно, діяти відповідно, ще більше нарощуючи цей сніжний ком. Замкнуте коло, ви не знаходите?

Однак навіть якщо ви в це не вірите, зовсім не факт, що решта сім з хвостиком мільярдів будуть думати так само, і вже чисто по їх інерції і вас не затягне в якусь капость. Тому, звичайно, ворога, що називається, обов’язково треба знати в обличчя, щоб бути готовими до будь-якого розвитку подій.

Чому ж високосний рік поганий? Адже, якщо міркувати логічно, один день плюс – це ж плюс, вибачте за такий нехитрий каламбур. А у всьому винні, між іншим, знову древні римляни! Вони з властивою їм простотою взяли і грубо сказали році: «На «30 — 31» шикуйсь!». Він намагався, як міг, от тільки число 365, як не крути, до цього не має. Особливо не заморочуючись, свій останній в році місяць вони «рубонули» на пару деньків – все одно той самий період значився в їх календарі, як «підготовчо-очисний», яка різниця? Ось тільки в усьому світі вважають це поганим знаком і «ущербність» лютого швидко стала номінальною. І, зрозуміло, все це экстраполировалось на те, що з ним пов’язано.

А якщо ще й врахувати, що у більшості слов’ян і народів північної Європи «лютий» — це щось однокорінне з «лютим» або «хьярном» (з ін. ісландського «наст»), адже це останній місяць зими, коли погода особливо гидкою і свирепа, то чого від нього хорошого взагалі чекати?

Що ж стосується конкретно народних прикмет, вважається, що в такі роки частіше трапляються війни та епідемії, люди стають злішими, подружжя починають змінювати, а стихійні лиха раптом звірствують з подвоєною силою. Кажуть, що не можна одружуватися у високосний рік – шлюб буде нещасливим і довго не протягне. А вже якщо хто народився 29 лютого… Цієї людини як можна швидше хрестили, так як вважали його від народження нечистим, причому в хресні брали тільки найближчих кровних родичів, інакше не буде ефекту.

Відео

pinit fg en rect red 28 2020 високосний рік чи ні? Що не можна робити в 2020 році Білого Пацюка

Знайшли помилку? Виділіть текст мишкою і натисніть: ctrl + enter

Дякуємо!
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: